piątek, 01 lipiec 2016 19:27

Obchody 151. urodzin św. Urszuli - wizyta dzieci w domu na via del Casaletto

Wizyta dzieci w domu na via del Casaletto Wizyta dzieci w domu na via del Casaletto

17 kwietnia 2016, w dniu urodzin św. Urszuli, dzieci naszego przedszkola i szkoły podstawowej wraz z rodzicami oraz nauczycielkami pracującymi w naszej szkole odwiedziły nasz dom generalny na via del Casaletto. Mieli tam okazję zobaczyć pamiątki związane ze św. Urszulą i przez to poznać lepiej Jej historię. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w kaplicy sióstr, przygotowaną przez s. Dorotę Kaflik. W czasie modlitwy zastanawialiśmy się wspólnie nad pogodą ducha, do której zachęcała św. Urszula...

 

Po modlitwie podzieliliśmy się na grupy. Kiedy s. Maria Grzesiuk oprowadzała jedną z grup po pokoju z pamiątkami związanymi ze św. Urszulą, inne osoby oglądały prezentację o życiu i działalności Matki Założycielki przygotowaną przez s. Ewę Wiącek i wyświetlaną przez s. Ewę Czerniej. Rodzice śledzili z ogromnym zainteresowaniem i zadawali pytania.

Po uczcie duchowej była też uczta dla ciała. Wspólny podwieczorek przygotowany przez siostry był dla dorosłych okazją do rozmów i wzajemnego poznania się, a dla dzieci – do zabawy w naszym pięknym ogrodzie.

Cieszymy się bardzo z tego spotkania, z tego, że rodziny pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie i że razem mogliśmy dziękować Panu Bogu za naszą św. Założycielkę.

s. Julita Bobrowicz

Fotogaleria

Czytany 2006 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 lipiec 2016 19:48