poniedziałek, 15 luty 2016 11:20

Wprowadzenie w Wielki Post

W Lublinie na ul. Orlanda odbyło się w sobotnie przedpołudnie, 6 lutego 2016 roku, spotkanie dla rodziców i nauczycieli z naszego przedszkola wprowadzające w Wielki Post. Na spotkanie złożyła się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, adoracja, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, krótki poczęstunek i konferencja. Całość spotkania poprowadził zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem ks. Paweł Tomaszewski.

 

Konferencja rozpoczęła się od odczytania fragmentu Ewangelii o Synu marnotrawnym. Ks. Paweł w konferencji nawiązał do przysięgi małżeńskiej. Zwrócił uwagę na to, iż małżonkowie winni dbać o jakość swojej więzi, winni nieustannie pogłębiać wzajemną miłość. Ks. Paweł zwrócił także uwagę na to, iż dzieci, które są owocem miłości małżeńskiej, nie mogą być w centrum życia kobiety – żony i mężczyzny – ojca, gdyż przyjdzie taki moment w życiu, gdy dzieci opuszczą dom rodzinny, a małżonkowie pozostaną.

Kapłan zachęcał wszystkich zebranych na spotkaniu, by rozwijali w sobie pasję bycia rodzicami i towarzyszyli swoim dzieciom na różnych etapach rozwoju.

Przerwa między modlitwą a konferencją była okazją do rozmów i wymiany doświadczeń między rodzicami.

 

Czytany 2155 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 marzec 2016 11:01