sobota, 12 listopad 2016 10:51

Zamknięcie Drzwi Świętych w Sanktuarium św. Urszuli

Zamknięcie Drzwi Świętych Zamknięcie Drzwi Świętych

Dobiega końca Rok Jubileuszowy, czas, który miał stać się głębokim doświadczeniem łaski i pojednania. Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach było jednym z 48 uprzywilejowanych miejsc w archidiecezji poznańskiej – w Zgromadzeniu jednym z dwóch, gdzie ludzie mogli otworzyć swoje serca i posłuchać z radością Ewangelii miłosierdzia, którą Chrystus Pan (...) ogłasza między ludźmi, zapraszając do radowania się miłością, jaką nieustannie głosi każdemu stworzeniu.

Wiele grup i indywidualnych pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium w tym roku, a było ich w sumie ponad 14 tysięcy, więcej niż w poprzednich latach – chciało skorzystać z możliwości przejścia przez Drzwi Święte w celu uzyskania odpustu jubileuszowego.

W dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2016, na porannej Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy Sanktuarium miało miejsce uroczyste zamknięcie Roku Miłosierdzia, czyli symboliczne zamknięcie Drzwi Świętych. Oczywiście, było to zakończenie tego wyjątkowego czasu, ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka, by zwrócić uwagę na miłość, dobroć i hojność Boga. Wiemy jednak i wierzymy, że miłosierdzie Boże nie ma końca, a możliwość doświadczania Jego łask i pojednania się z Nim, zwłaszcza w miejscu, gdzie łączność z Bogiem jest szczególnie bliska dzięki wstawiennictwu św. Urszuli, będzie trwała nadal…

O, jakże pragnę,
aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak,
byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby,
niosąc dobroć i czułość Boga!

z bulli „Misericordiae vultus” Ojca Świętego Franciszka

Czytany 1825 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 listopad 2016 10:56