czwartek, 20 luty 2020 11:19

Dzień Babci i Dziadka w naszych przedszkolach

Lublin/ ul. Orlanda

Dzień 8 lutego był szczególnym dniem dla naszej przedszkolnej społeczności, ponieważ tego dnia przybyli do naszego przedszkola babcie i dziadkowie, by razem ze swymi wnukami świętować Dzień Babci i Dziadka. Najpierw swoje przedstawienie zaprezentowały dzieci z grupy Maluchów, które przebrały się za krasnoludki i wiewiórki składające życzenia dla Babci i Dziadka. Zatańczyły i zaśpiewały m. in. piosenkę z serduszkami, złożyły piękne życzenia oraz wręczyły prezenty – przygotowane ze słoiczków kolorowe świeczniki...

Na koniec odbył się poczęstunek oraz była okazja do zrobienia zdjęcia w specjalnie przygotowanej na tę okazję ramce. Później przyszedł czas na przedstawienie dzieci z grupy Starszaków i Zerówki. Dziewczynki w kolorowych, tiulowych spódniczkach i chłopcy w kolorowych muchach wprowadzili klimat karnawału, zatańczyli i zaśpiewali oraz powiedzieli wierszyki o babci i dziadku, o tym, za co ich kochają i czego im życzą. Przedstawienie starszej grupy było bardzo roztańczone, bowiem odbyło się m. in. w rytmie rock and rola oraz cza-czy. Babcie i dziadkowie z entuzjazmem reagowali na występy swoich wnucząt, na koniec dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły piękne kwiatowe laurki. Później, podobnie jak w młodszej grupie, odbył się poczęstunek oraz była możliwość zrobienia wspólnych zdjęć. To był naprawdę radosny dzień w naszym przedszkolu. Babcie i dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnucząt.Sokolniki Wielkie

Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To czas pełen uśmiechów, wzruszeń i łez radości. W dniach 18 i 19 stycznia 2020 roku dzieci z Przedszkola im. Św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich przygotowały uroczyste spotkanie z babciami, dziadkami, a nawet pradziadkami.

Licznie przybyłych gości serdecznie powitała siostra Barbara. Zebrani mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanych programach artystycznych. W pięknie udekorowanej sali świetlicy w Sokolnikach Małych dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały okolicznościowe wiersze, piosenki, tańce oraz teatrzyki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod swoim adresem. Wnuczęta obdarowały również seniorów własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Spotkanie uatrakcyjniły wspólne zabawy przy muzyce oraz konkursy, w których dziadkowie radośnie i aktywnie uczestniczyli. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne i miłe są chwile spędzone wspólnie z wnukami. Niech zawsze słowa ‘babcia’ i ‘dziadek’ kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w uświetnienie tej uroczystości.

Maria Starosta

Czytany 1244 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 luty 2020 11:33