poniedziałek, 17 luty 2020 15:03

Dzień Chorego 2020 w Łodzi przy ul Obywatelskiej

W dniu 11 lutego podjęłyśmy w naszym domu nową inicjatywę. Po Mszy Świętej z sakramentem namaszczenie chorych, zaprosiłyśmy chorych i samotnych mieszkańców naszej Parafii na spotkanie, zainspirowane słowami papieża Franciszka: „Przyszłość danego narodu (…) zakłada dialog i spotkanie między starszymi a młodymi, aby tworzyć społeczeństwa bardziej sprawiedliwe, piękne, bardziej chrześcijańskie...

Na tę okoliczność dzieci z Ogniska Wychowawczego sióstr urszulanek przygotowały krótki, ale wzruszający program artystyczny. Tańce oraz teatr cieni na podstawie opowiadania Bruno Ferrero pt. „Szlachetne drzewo” poruszyły naszych Gości. Nawet panowie ukradkiem ocierali łzy, gdy dzieci przypominały prawdę ponadczasową: przy ludziach starszych, przy naszych babciach i dziadkach możemy się czuć bezpieczni i kochani. Przy nich możemy odpocząć. Oni ciągle na nas czekają ze swoim bogactwem i MIŁOŚCIĄ, CO NIE KOŃCZY SIĘ…

Każdy nasz Gość otrzymał również pachnący upominek – mydełko wykonane przez dzieci – dar mały, lecz z serca ofiarowany…

Po części artystycznej miał jeszcze miejsce poczęstunek i sympatyczne spotkanie parafian z siostrami naszej wspólnoty. Dało to okazję do wzajemnego poznania się, a przy tym zaznajomienia z potrzebami i problemami naszych sąsiadów, co być może zaowocuje kolejnymi działaniami na ich rzecz.

siostry z ul. Obywatelskiej w Łodzi


Czytany 1068 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 luty 2020 15:10