sobota, 30 maj 2020 19:52

Jubileuszowe dziękczynienie w Łodzi przy ul. Obywatelskiej

Podczas uroczystej Mszy św. odpustowej 29 maja nasza wspólnota łódzka w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej dziękowała Bogu za duchowe dzieło św. Urszuli w 100. rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii katedralnej w Łodzi i były wikariusz parafii pw. św. Urszuli...

Zebranych na liturgii powitał ks. proboszcz Piotr Kosmala i przywołał piękne okoliczności, które nas zgromadziły. To oddanie czci Bogu za osobę i dzieło św. Urszuli, za założone przez nią Zgromadzenie, to także rok 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i przygotowanie do beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywana uroczystość w warunkach innych niż planowaliśmy tym bardziej wyraziście ukazuje postać św. Urszuli, która z odwagą i zaufaniem Bogu pokonywała życiowe trudności. 

Podczas homilii ks. Ireneusz Kulesza podkreślał związki św. Urszuli z Łodzią, jej wkład w dzieło wychowania dzieci, założenie Krucjaty Eucharystycznej, wkład sióstr w dzieło katechizacji, posługę sióstr pośród najuboższych mieszkańców Łodzi oraz jej zasługi dla Ojczyzny. Z wdzięcznością wspominał siostry urszulanki, które osobiście znały Matkę Założycielkę i przekazywały piękno atmosfery spotkań z Założycielką, która przyjmowała je do Zgromadzenia. Słowa życzeń były zachętą, byśmy wpatrzone w pozostawione przez św. Urszulę dziedzictwo kontynuowały je dla dobra Kościoła i każdego człowieka.


Czytany 490 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 maj 2020 19:59