poniedziałek, 01 marzec 2021 16:36

Różaniec Rodziców w Lipnicy Poznańskiej

W czwartek 25 lutego br. oficjalnie zapoczątkowaliśmy modlitewną grupę „RÓŻANIEC RODZICÓW”, której patronką jest św. Urszula Ledóchowska. Wszystkie osoby, które wyraziły wolę podjęcia codziennej modlitwy różańcowej za dzieci (i w innych intencjach), związane są z naszym lipnickim przedszkolem i jednocześnie z parafią w Otorowie. Inspiracją do podjęcia próby zawiązania takiej wspólnoty było parafialne sprawozdanie roczne ks. Proboszcza, który napisał, że tylko Lipnica nie ma ani jednej Róży różańcowej, czy też innej grupy modlitewnej...

Ponieważ mamy codzienny kontakt z rodzicami przedszkolnymi, wydawało nam się, że możliwe byłoby sprostanie temu zadaniu, aby coś w tym kierunku zrobić i sprowadzić Bożą łaskę również nad Lipnicę. Po indywidualnej rozmowie z każdym uczestnikiem przyszłej jeszcze wtedy „Róży” okazało się, że rodzice widzą ogromną potrzebę duchowej obrony swoich dzieci przed wszelkimi współczesnymi zagrożeniami i chętnie podejmą się tego wyzwania.

W niespełna trzy dni zebrał się komplet, tj. 20 osób: 17 rodziców dzieci przedszkolnych, dwie babcie i jedna prababcia (65 lat – to najstarszy uczestnik!).

Inauguracja „Różańca Rodziców” miała miejsce w parafialnym kościele w Otorowie. Po Mszy św. i krótkim wprowadzeniu kapłana odczytaliśmy wspólnie akt zawierzenia i po poświęceniu różańców, własnoręcznie wykonanych przez naszą siostrę z Pniew (której bardzo za nie dziękujemy), odmówiliśmy pierwszą tajemnicę różańca, oczywiście już każdy swoją. Po błogosławieństwie i zasłonięciu obrazu Matki Bożej Otorowskiej, wdzięczni Bogu i Maryi za wszystkie dzieła Boże, rozeszliśmy się do domów.

s. Jolanta Szyperek
Czytany 1067 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 marzec 2021 16:38