sobota, 25 wrzesień 2021 12:10

Wydarzenia w przedszkolu przy ul. Orlanda w Lublinie

"Pożegnania lata" - Warsztaty Inaczej, 22 września 2021

Tego dnia nasz duża sala przedszkolna zamieniła się w dobrze zaopatrzone muzeum przyrody. Pani Renata Kalinowska, prowadząca warsztaty przyrodnicze, przywiozła nam różne rekwizyty, które miały naszym przedszkolakom skojarzyć się z wakacjami i przywołać miłe wspomnienia. Wśród ciekawych okazów były m.in.: woda morska i woda z jeziora, różnego rodzaju skały i kamienie, mech, wyklute jaja zaskrońca, runo owcze, ptasie gniazdko, muszelki, piasek z plaży i wiele, wiele innych...


Dzieci mogły niczym odkrywcy obserwować przez lupę piękne skrzydła ćmy oraz aparat gębowy i szczypce prawdziwego kraba. Dzięki różnym doświadczeniom i eksperymentom angażującym wszystkie zmysły, dzieci mogły zobrazować sobie jak działa świat przyrody. Rozmowa o lecie i wspomnieniach wakacyjnych wprowadziła dzieci w dobry nastrój, a przejście sensoryczną leśną ścieżką sprawiła, że nasze przedszkolaki zapamiętają te warsztaty przyrodnicze na długo.

Dorota Baj

Msza Święta inaugurująca rok przedszkolny - 11 września 2021

O godzinie 9.00 w naszej świątyni parafialnej zgromadziła się nasza społeczność przedszkolna, aby zawierzać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Józefa nowy rok szkolny. Mszę Świętą celebrował wikary z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, ks. Wojciech Lisiecki. Rodzice naszych przedszkolaków czynnie włączyli się w czytanie, psalm i modlitwę wiernych. Po zakończonej Eucharystii rodzice i personel przedszkola rozmawiali pod kościołem, spragnieni zwykłych rozmów, spotkań. Dzieci bawiły się na placu kościelnym, korzystając z przestrzeni i pięknej, słonecznej pogody.

s. Danuta Ciura


Czytany 1241 razy Ostatnio zmieniany sobota, 25 wrzesień 2021 16:56