czwartek, 18 luty 2021 14:52

Z śpiewem na ustach - wieści od sióstr w Gdańsku

21 listopada odbyła się w naszej parafii X Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli. W tym roku konkurs skierowany do schol parafialnych był wyjątkowy. Zmieniliśmy jego formułę tak, by ułatwić zespołom udział mimo pandemii. Sześciu scholom udało się przygotować nagranie dowolnego utworu o tematyce religijnej. Cieszyło nas, że do konkursu przystąpiła schola spoza naszego regionu: „Sursum Corda” z Wrześni prowadzona przez s. Janinę Białobłocką. Tradycyjnie centralnym punktem festiwalu była Msza św. z udziałem dzieci. Tym razem zespoły przybyły w okrojonych składach...

Również goście specjalni odłożyli swoją obecność na następny rok. Jury obradowało online i przyznało złote i srebrne medale. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone. Zaprezentowano również utwór „Nie zabraknie mi nigdy chleba” powstały z nadesłanych nagrań wszystkich schol. Młodzieżowy zespół Fortis z naszej parafii poprowadził pieśń finałową „Bohater” Małego TGD. Hasło tegorocznej X Dziecięcej Cecyliady u św. Urszuli „Eucharystia słońcem naszego życia” szczególnie zapadło nam w serca.

Tradycyjnie 6 grudnia s. Barbara czuwała, by pomocnicy (rodzice, dziadkowie) nie zapomnieli o przyniesieniu paczek. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie ze św. Mikołajem po niedzielnej Mszy św. dla dzieci.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia udało się nam przygotować wraz z uczniami jasełka w formie słuchowiska p.t. „Cud Świętej Nocy”. Natomiast w pierwszym tygodniu ferii zimowych w małej grupie odbyły się survivalowe zajęcia na świeżym powietrzu. Był również czas na gry planszowe oraz na nagranie słuchowiska z okazji Dnia Babci i Dziadka p.t. „Zawsze będę z wami” poświęcone historii objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Raz w miesiącu od września do maja każdego 29. dnia miesiąca przeżywamy nowennę do św. Urszuli- Patronki naszej parafii. Z tej okazji angażujemy do prowadzenia godzinnej adoracji członków poszczególnych grup parafialnych. W grudniu bardzo ładnie zaangażowały się rodziny z małymi dziećmi, które spotykają się na niedzielnej Mszy św. animowanej przez s. Barbarę. Do wspólnego kolędowania włączyły się również dzieci z ERMu i scholi.

Z okazji XXV Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza św., podczas której cała nasza wspólnota odnowiła śluby zakonne.

W sobotę 13 lutego br. „Słoneczka św. Urszuli” wzięły udział w Trójmiejskim Uwielbieniu U24. Przez całą dobę w naszej parafii 23 zespoły uwielbiały Pana Jezusa swoim śpiewem. Nasza schola prowadziła godzinną modlitwę przeznaczoną dla dzieci.

siostry ze wspólnoty w Gdańsku


Czytany 837 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 luty 2021 15:08