czwartek, 01 czerwiec 2017 09:03

Jubileusz w Radomiu

29 maja to we wszystkich naszych wspólnotach ważny dzień, w którym sercem i duszą całą lgniemy do św. Urszuli… W naszej radomskiej parafii w tym roku mieliśmy dwa powody do świętowania: pierwszy – parafia jest pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej, a drugi – w tym roku mija 25 lat od powołania wspólnoty urszulańskiej przy tejże parafii...
Uroczystości jubileuszowo-odpustowe miały miejsce 29 maja 2017 wieczorem, rozpoczęły się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego oraz kapłanów i zakonników. Po Mszy odbyła się nowenna do św. Urszuli, a po niej procesja eucharystyczna. Na zakończenie odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum, jako wyraz wdzięczności za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy przez te lata. Zwieńczeniem uroczystości było ucałowanie relikwii św. Urszuli przez wszystkich uczestników uroczystości. W tym szczególnym dniu były też z nami s. przełożona Beata Mazur, s. Anna Reczko i s. Barbara Marciniak.
Dziękujemy Panu Bogu za św. Urszulę, za to, że nasza parafia jest pod jej patronatem, za 25 lat pracy sióstr przy tej parafii, za każdą siostrę, która współtworzyła tę wspólnotę.

siostry z Radomiawszystkie zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 2115 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:29