wtorek, 12 grudzień 2017 14:53

Święty Mikołaj w urszulańskich przedszkolach

Lublin, ul. Orlanda

Jak co roku 6 grudnia, chwilę przed godz. 9.30 dzieci z naszego przedszkola, siostry, oraz wszystkie panie zebrały się na dużej sali. Zwłaszcza wśród dzieci wyraźnie można było wyczuć ekscytację i radość, bowiem już za chwilę miał przybyć do nas niezwykły i długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Gdy w pewnym momencie rozległ się dźwięk dzwoneczka, wszystkie dzieci już wiedziały, co to oznacza – przybył do nas nasz Gość...


Mikołaja dzieci przywitały wspólnie wyśpiewaną piosenką, a każda z grup dodatkowo recytowała przygotowany specjalnie na tę okazję wiersz. Dzieci miały także możliwość porozmawiać i zadać pytania Świętemu Mikołajowi. Nasz wspaniały gość otrzymał w prezencie od każdej z grup robione przez dzieci laurki. Po tym wszystkim nadszedł najprzyjemniejszy moment – każda obecna osoba została obdarowana prezentem. Ponadto Mikołaj zostawił też upominki wspólne dla wszystkich dzieci w grupach – różne zabawki i pomoce edukacyjne. Niestety nasze spotkanie nie trwało zbyt długo, bo Święty śpieszył się do innych dzieci, by i one mogły otrzymać podarunek. Na szczęście zdążyliśmy zrobić sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem, a potem niestety już nadszedł czas pożegnania naszego gościa. Będziemy za nim tęsknić, bo następne spotkanie już, a właściwie dopiero za rok!

zdjęcia w albumie Google Photos

Sokolniki Wielkie

,,Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci’’.

W środę, 6 grudnia 2017 roku, do przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich przybył długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać jego dzwonka. Wreszcie tuż po śniadaniu przybył do przedszkola Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się piosenek i wierszy, które specjalnie dla niego przygotowały. Mikołaj swoją obecnością stworzył atmosferę pełną radości, uśmiechu oraz szczerego zachwytu przedszkolaków. Na koniec, po zapewnieniach wszystkich dzieci, że będą starały się grzecznie zachowywać w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami. Odbierając prezenty, przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego i „pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę. Święty obiecał, że wróci do wszystkich dzieci za rok.
Czekamy na Ciebie już od dziś Święty Mikołaju...

Ewa Serba

zdjęcia w albumie Google Photos

Łódź, ul. Obywatelska

Jak co roku Święty Mikołaj odwiedza dzieci i obdarza je prezentami. W tym roku 2017 odwiedził nasze przedszkole 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Już od wczesnych godzin porannych Święty Mikołaj czekał w holu naszego przedszkola na przychodzące dzieci z rodzicami i z każdym się serdecznie witał. Po śniadaniu na dużą salę przybywały poszczególne grupy przedszkolaków, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem, który opowiedział swoją drogę do świętości i udzielił wskazówek, co trzeba zrobić, aby być świętym.
Były tańce, śpiewy, podskoki, w których małym przedszkolakom dzielnie towarzyszył Święty Mikołaj. Nie zabrakło najważniejszego punktu programu: prezenty, zdjęcia indywidualne i grupowe. W Świętego Mikołaja wcielił się pan Robert z Warszawy, który w poprzednich latach prowadził warsztaty biblijne dla dzieci w naszym przedszkolu. Taki dzień dostarczył dzieciom wielu emocji i radosnych przeżyć. Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju!

s. Bożena Szalczyńska

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 1770 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 11:07