środa, 24 październik 2018 11:23

Październik w naszych przedszkolach - wiadomości

Przedszkolaki - "Ożarowiaki" na start

Jesteśmy już przedszkolakami, średniakami i starszakami: 7 października 2018 odbyło się w naszym przedszkolu w Ożarowie uroczyste pasowanie. Zaczęliśmy wraz z Jasiem Pociechą od scenki ewangelicznej – była to przypowieść o drogocennej perle. Nasz plac zabaw zamienił się na ten czas w falujące morze, dorośli sterowali żaglówkami, a dzieci szukały drogocennych pereł...
Te perły symbolizowały Królestwo Boże, do którego wszyscy dążymy. Przedszkolaki i ich rodzice złożyli następnie przyrzeczenia, a po pasowaniu dzieci otrzymały drobne upominki. W naszej zabawie uczestniczyła też pani Ula, która bawiła się z nami chodząc na szczudłach i robiła dzieciom zwierzątka z balonów. Były tańce, zabawy i poczęstunek, a pogoda jak w lecie. Rok przedszkolny rozpoczęty!
s. Agnieszka Krupko

Przedszkole Lublin/ ul. Orlanda - Lekcja w bibliotece

17. 10. 2018 roku dzieci z grupy starszaków i zerówki wybrały się do fili nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie na lekcję biblioteczną o symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały krótki film o godle, fladze i hymnie narodowym. Z zaangażowaniem odpowiadały na pytania pani Olgi i Ewy i przyklejały na tablicy odpowiednie elementy. Z chęcią i zapałem ułożyły Polskę z puzzli i dopasowały herby miast: Lublina, Warszawy i Gniezna. Jednak najciekawszym etapem zajęć był teatrzyk cieni. Dzieci podzielone na dwa zespoły miały za zadanie przedstawić w teatrze cieni legendy czytane przez opiekunów: „O trzech braciach” oraz „O Popielu, którego myszy zjadły”. Lekcja biblioteczna były dla naszych dzieci bardzo dobrą okazją do poznania historii naszego kraju.

Przedszkole Lublin/ ul. Orlanda Różaniec za Ojczyznę

18.10.2018 roku dzieci urszulańskiego przedszkola w Lublinie przy ul. Orlanda wybrały się ze swoimi wychowawczyniami do kaplicy sióstr na wspólną modlitwę różańcową. Na dzieci w kaplicy czekali już rodzice i siostry. Dzieci wspólnie z rodzicami i personelem przedszkola modliły się w intencji naszej Ojczyzny, uświetniając modlitwę głośnym śpiewem. Dekoracja, śpiew i wspólne rozważania stworzyły podniosłą atmosferę. Dla rodziców była to chwila zadumy i refleksji, a dla dzieci piękna lekcja wiary i patriotyzmu.

Przedszkole w Sokolnikach Wielkich - lekcja z policjantami

W czwartek 18 października 2018 do Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich zostali zaproszeni policjanci z Kaźmierza. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa czy znalezienia kotka. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły zaproszonym gościom podziękowanie oraz mogły przejechać się radiowozem, co było dla nich wielkim przeżyciem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Golonowi i panu Wojciechowi Grzybkowi za wizytę w naszym przedszkolu.

Iwona Słomianowska-Mańka
Czytany 1355 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 15:26