sobota, 30 czerwiec 2018 11:07

Trzy godzinki dla rodzinki - festyn rodzinny w Sokolnikach

W czerwcu dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich bawiły się wspólnie z rodzicami na przedszkolnym festynie. Plac zabaw zamienił się w bajkowe miasteczko pełne atrakcji i niespodzianek. Przyciągały wzrok elementy wystroju: zamek z królewskimi tronami, kolorowe kamieniczki, konie (na biegunach i nie tylko), kareta wyczarowana z dyni oraz stanowiska konkursowe w plastycznej oprawie dopełniającej klimat spotkania...

Najciekawszym punktem programu była bajka o Kopciuszku przygotowana i odegrana przez rodziców. Reżyseria siostry Barbary, wymyślne stroje, rekwizyty oraz wspaniała gra aktorska mam i tatusiów zachwyciła wszystkich – i dużych, i małych widzów. Po przedstawieniu i wspólnym pląsie dzieci zaprezentowały trzy układy taneczne przygotowane w podziękowaniu dla rodziców. Na wszystkich czekały lody – dla ochłody, a potem szalona zabawa na dmuchanych zamkach i spokojne przejażdżki na miłym kucyku.

Przedszkolakom towarzyszyły radosne emocje podczas zbierania naklejek do ozdoby papierowego pantofelka np. za pokonanie toru przeszkód, ozdobienie kredą kartonowego Kopciuszka i Księcia, zabawy z chustą animacyjną. Można było posłuchać zespołu muzycznego, podziwiać, wsiąść i zajrzeć (nawet do silnika) ogromnego wojskowego samochodu. Był również czas na podjadanie smakołyków z piknikowych stolików oraz kiełbasek z grilla. A wszystko to dla rodzinki – w trzy godzinki.

Maria Starosta

Czytany 1249 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 11:13