wtorek, 31 grudzień 2019 09:21

Jasełka w naszych przedszkolach

W Sokolnikach Wielkich

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, refleksji oraz nadziei. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci z przedszkola niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej, tradycyjnie jak co roku przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe. Opierały się one na bajce „Dziewczynka z zapałkami”. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię biednej, odrzuconej dziewczynki, która sprzedawała zapałki, a nikt kupić ich nie chciał...

W przedstawieniu jasełkowym uczestniczyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w Świętą Rodzinę, anioły, pasterzy, dziewczynkę, rodziny oraz królów. Mali artyści z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek, piosenek świątecznych oraz treść jasełek wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, skłoniły do refleksji. Dzieci swym pięknym występem podbiły serca publiczności: dzieci i pań z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz pierwszoklasistów z kaźmierskiej szkoły, kochanych babć i dziadków, a także wspaniałych rodziców. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor przedszkola, s. Barbara Milewska, która złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Słowa podziękowania, uznania oraz najwspanialsze życzenia przekazali także rodzice, pan Janusz Stróżyk, oraz s. Anna Reczko. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.W Lublinie przy ul. Orlanda

20 grudnia 2019 był dniem, w którym szczególnie świętowaliśmy w naszym przedszkolu nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola tego dnia odświętnie się ubrali. Całe przedszkole zostało pięknie udekorowane, stoły nakryte białymi obrusami. W środku dnia wszyscy zebraliśmy się na dużej sali, gdzie odbyło się spotkanie wigilijne. Najpierw siostra odczytała Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, następnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy i podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie dobre życzenia na nadchodzący czas. To był szczególny dzień dla naszych przedszkolaków.

W sobotni poranek, 21 grudnia 2019, w naszym przedszkolu dzieci przestawiły dla rodziców jasełka. Najpierw maluszki pięknie tańczyły, śpiewały i mówiły wierszyki o Bożym Narodzeniu. Następnie starszaki i zerówka zaprezentowały jasełka misyjne o dzieciach z całego świata, które wędrowały do żłóbka niosąc dobre dary Panu Jezusowi. Po drodze jednak oddawały je potrzebującemu biedakowi, który okazał się aniołem bożym, który wskazał im drogę do dzieciątka, ponieważ mieli dobre serce i pomogli mu. Wszystkie dzieci pięknie odegrały swoje role. Trzeba dodać, że dla starszej grupy był to już trzeci występ, ponieważ kilka dni wcześniej zaprezentowały jasełka w bibliotece dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz w Domu Pomocy Społecznej „Betania” dla osób starszych tam mieszkających. To były chwile pełne pięknych wzruszeń. Dzieci bardzo się cieszyły, że mogły wystąpić dla innych.Czytany 1812 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 grudzień 2019 09:35