sobota, 21 grudzień 2019 14:19

Grudniowe wydarzenia w przedszkolu w Ożarówie Mazowieckim

Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Dzieci oczekiwały na ten dzień z niecierpliwością. Od samego rana było mnóstwo radości: ustrojone przedszkole, słodkości schowane w dziecięcych bucikach, torba z prezentami w każdej grupie oraz list od św. Mikołaja sprawiły naszym pociechom wielką uciechę. Po południu wyczekiwany gość spotkał się z przedszkolakami: było wspólne śpiewanie, tańce i zabawa, dzieci wręczyły swoje laurki, a św. Mikołaj – prezenty...

Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie... i wydawałoby się, że to już wszystko, ale św. Mikołaj spotkał się jeszcze w przedszkolnej szatni z rodzicami dzieci, rozmawiał, wręczał obrazki z modlitwą. Dla dzieci była to kolejna niespodzianka, a rodzice byli zaskoczeni jeszcze bardziej! Dzień był pełen wrażeń dla wszystkich.


W niedzielę, 8 grudnia, s. Bożena Czerniejewska poprowadziła dla rodziców z naszego przedszkola wykład na temat kształtowania obrazu Boga w dzieciach poprzez postawy ojca i matki. Treści przekazywane podczas wykładu s. Bożena przedstawiała posługując się przykładami z życia. Rodzice słuchali z zainteresowaniem, na koniec zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.


14 grudnia dzieci z poszczególnych grup przedstawiły rodzicom jasełka. Wszystkie przedszkolaki bardzo się postarały, każde przedstawienie było piękne i nagrodzone przez rodziców wielkimi brawami. Maluszki były aniołkami i pastuszkami, które tańczyły i śpiewały Dzieciątku. W średniakach do Jezuska przychodziły zwierzątka. Starszaki przedstawiły wierszowaną wersję historii Bożego Narodzenia przeplataną tańcami Aniołów, Pasterzy i betlejemskiej Gwiazdy. 16 grudnia nasze jasełka obejrzeli babcie i dziadkowie. Po występach otrzymali od wnuków własnoręcznie wykonane upominki, następnie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, który przygotowały mamy naszych dzieci. Spotkanie przy pysznym cieście było okazją do wielu miłych rozmów.

s. Agnieszka Krupko
Czytany 2128 razy Ostatnio zmieniany sobota, 21 grudzień 2019 14:30