poniedziałek, 10 czerwiec 2019 09:32

Moc wydarzeń w przedszkolu w Lublinie/ ul. Orlanda

28 maja 2019 – Teatr MAMA i TATA przedstawia „Smoka Wawelskiego”: Z okazji Dnia Dziecka rodzice naszych przedszkolaków zorganizowali niezwykłą niespodziankę. To oni wcielając się we wspaniałych aktorów wystawili dla dzieci przedstawienie pt. „Smok Wawelski”. Całe przedstawienie było przygotowane bardzo profesjonalnie. Kostiumy, scenografia, a zwłaszcza gra aktorska wzbudziły wśród najmłodszej publiczności duży podziw. Przedszkolaki były bardzo dumne ze swoich rodziców aktorów, którzy bardzo dobrze odgrywali swoje role. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zaproszeni do wspólnych zdjęć ze swoimi pociechami...

Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem: owacjom i oklaskom nie było końca. Choć początkowo dzieci się bały olbrzymiego Smoka Wawelskiego, po zdjęciu maski wszystkie strachy odfrunęły tym bardziej, że smok częstował cukierkami.

W przedstawieniu wzięli udział: p. Monika Maj–Golianek, p. Jolanta Wankiewicz, p. Grzegorz Wankiewicz, p. Dorota Bielecka, p. Karolina Garbacz, p. Piotr Widomski,  p. Marcin Mularczyk, p. Małgorzata Pyzik-Turska, p. Magdalena Kawęcka, p. Izabela Kowalczyk-Niewińska.

29 maja 2019 – Święto naszej Patronki

Tego dnia obchodziliśmy święto Patronki przedszkola – św. Urszuli Ledóchowskiej. Odświętnie ubrane przedszkolaki zgromadziły się w kaplicy na wspólnej modlitwie „ze św. Urszulą”. Dzieci zanosiły prośby do swojej Patronki, zaśpiewały hymn przedszkola – do św. Urszuli, a podczas ucałowania relikwii śpiewały różne pieśni religijne. Druga część spotkania miała miejsce w dużej sali, gdzie s. Danuta opowiadała o wydarzeniach z życia Julii – Urszuli, obrazując to prezentacją wyświetlaną na ekranie. Na sam koniec dzieci wzięły udział w quizie o życiu św. Urszuli. Dzieci otrzymały kolorowanki o św. Urszuli, balony oraz cukierki. Wspólne świętowanie dnia Patronki przedszkola sprawiło radość dzieciom, siostrom i paniom.

20 maja 2019 – Wycieczka na Farmę Iluzji

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grup maluszków, starszaków i zerówki oraz cały personel naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Farmy Iluzji, która znajduje się pod Rykami. Dzieci już od dłuższego czasu nie mogły się doczekać wycieczki. Wydarzenia dnia wzbudzały wiele emocji. Już sama jazda autokarem była dla naszych dzieci, a szczególnie maluchów wielką atrakcją. Na miejscu przedszkolaki przywitał nas przewodnik, który oprowadził nas po całym parku, opowiadając o różnych atrakcjach. Podczas pobytu na Farmie na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek: Latająca Chata Tajemnic, Zakręcony Domek, Tunel Zapomnienia, Pokój Amesa, Labirynt Luster, Bajkowy Pałac Cieni i inne. Wiele radości dostarczały dzieciom liczne urządzenia terenowe: dmuchańce, trampoliny, huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Dzieciom Farma Iluzji bardzo się podobała, jednak czas szybko ucieka i trzeba było wracać do przedszkola…

wszystkie zdjęcia w albumie w Google Photos
Czytany 880 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:12