piątek, 31 maj 2019 14:32

„Na kolanach świętej matki...” – Św. Urszula przewodniczką dla matek

W dniu 25 maja 2019 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie miała miejsce piękna uroczystość zawierzenia macierzyństwa Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej. Do Świątyni przybyły licznie matki z dziećmi, jak i siostry urszulanki na czele z s. przełożoną centrum warszawskiego, s. Beatą Mazur...

Spotkanie rozpoczęła prelekcja s. Bożeny Czerniejewskiej pod tytułem Rola kobiety w wychowaniu dzieci według wskazań św. Urszuli. W przedstawianym zagadnieniu siostra oparła się na przemówieniach m. Urszuli do katolickich kobiet. Uczestniczki spotkania stwierdziły, że usłyszane treści nic nie straciły ze swej aktualności oraz okazały się cennymi i konkretnymi wskazówkami dla młodych matek, a osoba św. Urszuli stała się im bliższa.

Punktem centralnym była Msza św. Ksiądz celebrans w homilii zwrócił uwagę na potrzebę codziennej, osobistej relacji z Bogiem, poznawania Go i życia w Jego miłości, która ma tak wiele cech miłości matczynej. Po procesji z darami został odczytany uroczysty akt zawierzenia.

Po Mszy św. i nabożeństwie majowym miało miejsce uszanowanie relikwii św. Urszuli. W trakcie ucałowania relikwii na twarzach matek malowały się głębokie i tkliwe uczucia. Jedna z uczestniczących w wydarzeniu kobiet po ucałowaniu relikwii zwróciła się do siostry Beaty z prośbą o przytulenie ich do łona, w którym nosi nowe życie… Trudno było nie okazać wzruszenia.

Na zakończenie wszystkie matki zostały obdarowane przez mężów różami oraz specjalnie na tę okazję przygotowaną przez s. Beatę Zawiślak okolicznościową kartką z wyborem myśli św. Urszuli o macierzyństwie oraz obrazkami z nowenną.

s. Marta ZiółkowskaCzytany 1211 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 czerwiec 2019 16:23