piątek, 26 kwiecień 2019 11:06

Rodzinny weekend ze św. Urszulą w Pniewach

W dniach od 12 do 14 kwietnia 2019 rodziny starszaków z naszego przedszkola w Ożarowie Mazowieckim uczestniczyły w spotkaniu „Weekend ze św. Urszulą” w Pniewach. Przyjechaliśmy w piątek wieczorem, a w sobotę od rana dzieci i rodzice mieli swoje zajęcia. Dorośli wysłuchali wykładu s. Bogumiły Młynarczyk pt. „Wychowanie dzieci w koncepcji św. Urszuli”, a następnie s. Ewa Durlak oprowadziła ich po sanktuarium i przybliżyła im postać św. Urszuli. Dzieci w tym czasie miały swój program: zwiedzanie pod opieką s. Renaty Piotrowskiej i film...

Po obejrzeniu filmu udałyśmy się z dziećmi do pniewskiego przedszkola i przeprowadziłyśmy dla nich grę z pytaniami i zadaniami związanymi z postacią Świętej. Dzieci zilustrowały też własnymi rysunkami to, czego się dowiedziały podczas spotkania, a na koniec otrzymały upominki.

Ponieważ ostatnim dniem naszego pobytu w Pniewach była Niedziela Palmowa, rodziny wykonały własnoręcznie palmy z bazi, kłosów zbóż, krepiny, kolorowych piórek i wstążek. Powstały przepiękne arcydzieła! O 15.00 odmówiliśmy z siostrami koronkę do Miłosierdzia Bożego, a potem modliliśmy się przy sarkofagu św. Urszuli. Każda rodzina indywidualnie powierzyła siebie i swoje sprawy wstawiennictwu św. Urszuli, odmówiliśmy nowennę, dzieci zaśpiewały piosenki. W czasie wolnym mogliśmy się lepiej poznać, porozmawiać o tym, czym żyjemy i co jest dla nas ważne, pobyć razem w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu pniewskiego krajobrazu. Wieczorem uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie z siostrami.

Niedzielę rozpoczęliśmy od procesji i Mszy św. w sanktuarium. Podczas spotkania podsumowującego dzieci zaprezentowały prace plastyczne wykonane poprzedniego dnia, a rodzice podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w naszym domu macierzystym. Po obiedzie udaliśmy się w podróż powrotną, by w poniedziałek znów się spotkać – już w naszym ożarowskim przedszkolu.

s. Agnieszka Krupko
Czytany 1242 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 maj 2019 20:49