wtorek, 19 luty 2019 09:19

Twórcze ferie w Szczecinie

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu ferii w parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie odbyły się półkolonie zimowe. Na spotkania przychodziło 31 uczniów. Ważnym punktem naszych spotkań była modlitwa oraz zwiedzanie pięknych i zabytkowych kościołów Szczecina...

Byliśmy w katedrze św. Jakuba, w kościele św. Jana Chrzciciela, w kościele Serca Pana Jezusa i św. Andrzeja Boboli. Zwiedziliśmy seminarium duchowne. W intencji przyszłych kapłanów w seminaryjnej kaplicy odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Radością był udział w konkursie o świętych. W naszej parafialnej kaplicy adorowaliśmy Pana Jezusa, śpiewaliśmy pieśni i powierzaliśmy Bogu różne intencje.

W galerii Tworzę się w 13 Muzach grupa wzięła udział w warsztatach pt. Jak powstaje film. Kolejne warsztaty miały miejsce w pracowni Robótkowo, gdzie każde dziecko wykonało z kolorowych wiórek pięknego anioła. Po raz pierwszy w „Twórczej Cytrynce” pod okiem pani instruktor dzieci nauczyły się lepić wesołe lizaki. Grupa chętnie wzięła udział w zajęciach fizycznych w znanej Eurece, gdzie z zainteresowaniem wysłuchała pani profesor, która ciekawie przedstawiła różne prawa fizyki, np. dlaczego latają samoloty, dlaczego pływają statki i co sprawia, że słyszymy się przez telefon.

Na półkoloniach nie mogło zabraknąć wspólnej pizzy i gorącej czekolady. Cieszymy się, że udało nam się pobożnie, ale i twórczo przeżyć ten czas. Półkolonie zorganizowała s. Małgorzata Maćkała z pomocą katechetki, pani Beaty Kasper.
Czytany 1728 razy