środa, 10 kwiecień 2019 09:17

Warsztaty plastyczne w Łodzi przy ul. Obywatelskiej

Od kilku miesięcy prowadzimy w Grocie Solnej WARSZTATY PLASTYCZNE. Nasze zajęcia gromadziły dwa razy w miesiącu zarówno dzieci z mamami, jak i starsze panie. Zainteresowanie warsztatami zachęciło nas do złożenia wniosku o dofinansowanie w Urzędzie Miasta Łodzi...

I rzeczywiście, Wydział Kultury przyznał nam dotację na zrealizowanie dziesięciu kolejnych spotkań. Otrzymane środki pozwoliły zaopatrzyć naszą „pracownię plastyczną”J i urozmaicić ofertę zajęć. Od marca piętnaście osób może bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniach, które pozwalają na zabawę techniką decoupage, quilling, scrapbooking, a także na malowanie na płótnie, tworzenie biżuterii czy szycie z filcu.

Spotkania przebiegają w atmosferze radosnej twórczości, a panie niejednokrotnie stwierdzają, pół żartem, pół serio, że zajęcia mają dla nich charakter terapeutyczny- pozwalając odkryć własny potencjał, ale też zrelaksować się i oderwać na chwilę od szarej, czasem trudnej rzeczywistości.

Razem ze świętą Urszulą wierzymy, że „każdej duszy powierzył Jezus talenty” i w dalszym ciągu będziemy je próbowały w sobie odsłaniać.

 

siostry ze wspólnoty przy ul. Obywatelskiej w Łodzi


Czytany 679 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2019 09:42