wtorek, 23 kwiecień 2019 09:48

Krok za krokiem... ku zmartwychwstaniu!

Już na początku Wielkiego Tygodnia w Łodzi – w ten jedyny tydzień, składający się z ośmiu dni, jak zauważa papież Benedykt XVI – nasi przedszkolacy dotknęli wielkości tajemnic w nich zamkniętych, przeżywając Misterium Paschalne z Jasiem Pociechą, z udziałem swoich Rodziców. Wieczernik, Golgota, droga uczniów – lecz już nie tych, zmierzających do Emaus, ale tych przechadzających się łódzkimi drogami, (za)noszących Radość i Nadzieję Chrystusową, rozświetlające każdy mrok codzienności!...

W tych dniach nie mogło też zabraknąć wśród nas księdza proboszcza Piotra Kosmali, który pobłogosławił nam na najważniejszy dla nas czas, a także poświęcił przygotowane przez nas koszyczki wielkanocne, które zabraliśmy do naszych domów – z samodzielnie pieczonymi babeczkami!

Tego dnia został uroczyście rozstrzygnięty Rodzinny Konkurs Plastyczny „Pisanka Wielkanocna”, który zaangażował artystycznie zarówno młodszych, jak i starszych przyjaciół naszego przedszkola. Gratulujemy twórczości i pomysłowości w tak oryginalnym podjęciu tematu!

Niech doświadczenie Paschy Baranka przenika nasze dni i rozświetla każdą, zwłaszcza najtrudniejszą rzeczywistość, rozpromieniając je nadzieją, wiarą i miłością, silniejszymi niż każda śmierć. Radosnego Alleluja!

Czytany 1220 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 kwiecień 2019 09:51