czwartek, 19 maj 2022 11:07

Międzydiecezjalna pielgrzymka do Ars w intencji powołań

W sobotę, 7 maja 2022 roku, w przeddzień niedzieli Dobrego Pasterza, wyruszyliśmy do Ars na międzydiecezjalną pielgrzymkę w intencji powołań. Było nas ponad 100 osób – dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Sabaudii, nasz biskup Filip Ballot, wikariusz generalny, kilku księży i kilka sióstr zakonnych, a także liczna delegacja z Burkina Faso. Temat tegorocznej pielgrzymki brzmiał: „Ksiądz nie jest dla siebie samego, on jest dla was.” Po prawie dwugodzinnej podróży autokarem wypełnionej modlitwą, jutrznią, pieśniami i konferencją na temat św. Jana Marii Vianneya dojechaliśmy do Savigneux, miejscowości w pobliżu Ars...

W tamtejszym kościele wraz z młodzieżą zorganizowaliśmy ponad godzinną celebrację. Były świadectwa osób powołanych do kapłaństwa, życia zakonnego i do małżeństwa, modlitwa uwielbienia, komentarz naszego biskupa do Ewangelii z dnia, a na zakończenie krótka adoracja. Po niej wszyscy wyruszyliśmy pieszo do Ars.

Po prawie godzinnym marszu i modlitwie różańcowej w intencji powołań dotarliśmy do sanktuarium, gdzie były już liczne grupy z innych pobliskich diecezji. Po posiłku i krótkim odpoczynku każdy z nas mógł nawiedzić różne miejsca w Ars i pomodlić się przy sarkofagu świętego proboszcza. O godzinie 15.00, wraz z licznymi pielgrzymami (ponad 1200), uczestniczyliśmy w przepięknej Eucharystii, by wypraszać u Boga liczne powołania do służby w Kościele.

Droga powrotna do Chambéry na nowo wypełniona była modlitwą i śpiewem, by podziękować Bogu za tą piękną i jakże ubogacającą nas pielgrzymkę. Nie zabrakło również podziękowań, zwłaszcza licznej grupie młodzieży, która pomogła mi w organizacji tej pielgrzymki.

s. Renata Miszczuk

wspólnota Chambéry-Modane


Czytany 521 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 maj 2022 11:15