sobota, 09 lipiec 2022 10:35

Pielgrzymka młodzieży z Sabaudii do Rzymu

Na zakończenie roku duszpasterskiego grupa młodych ludzi zaangażowanych w Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Sabaudii wzięła udział w pielgrzymce do Rzymu. Odbyła się ona w dniach od 20 do 23 czerwca 2022 r. pod hasłem: „Śladami świadków wiary”. Każdego dnia podążaliśmy śladami świętych: św. Piotra Apostoła, św. Jana Apostoła, św. Ignacego z Loyoli, św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej...

Nawiedziliśmy kościoły naznaczone ich obecnością – Bazylikę św. Piotra i św. Jana na Lateranie, kościół św. Ignacego i Del Gesù oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Odwiedziliśmy również inne ważne miejsca w tym świętym mieście: Koloseum, Forum Romanum, Scala Santa, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Kapitol...

W środę rano z wielką radością uczestniczyliśmy w audiencji generalnej papieża Franciszka, który osobiście przywitał naszą grupę z Sabaudii. Katecheza wygłoszona przez papieża na temat Ewangelii św. Jana 21, 15-23 bardzo nas poruszyła.

Każdgo dnia uczestniczyliśmy we Mszy św., we wspólnej modlitwie i spotkaniach na temat świętych. Nie zabrakło oczywiście spotkań z naszymi siostrami ze wspólnot rzymskich, które opowiedziały nam nieco o swoim powołaniu i o życiu zakonnym.

Cztery dni w Rzymie bardzo szybko minęły. Bardzo dziekujemy każdej siostrze z domu generalnego za ciepłe i siostrzane przyjęcie. Młodzież była bardzo poruszona gościnnością oraz świadectwem życia naszych sióstr.

Oto kilka świadectw młodych uczestników:

Spędziliśmy cztery dni wypełnione modlitwą, zwiedzaniem i dzieleniem się. Z radością wzięliśmy udział w audiencji papieża, reprezentując duszpasterstwo młodzieży i powołań w Sabaudii. Ta pielgrzymka pozwoliła nam podążać śladami różnych świętych i lepiej poznać się wzajemnie. Rzym jest wspaniałym miastem, pełnym cudów. Dziękuję Ci Panie za piękno stworzenia. (Philipinne)

Pielgrzymka do Rzymu była dla mnie błogosławieństwem! Wspaniała grupa sprawiła, że była ona udana, bogata w treści, wymianę zdań i pełna wspaniałych świadectw, nie zapominając o ciepłym przyjęciu przez siostry urszulanki. Dla mnie pięć słów, które określają tę pielgrzymkę to: miłość, posłuszeństwo, braterstwo i nadzieja. (Chrisitian)

To była krótka pielgrzymka, bogata w przeżycia. W małej 8-osobowej grupie mogliśmy doświadczyć prawdziwe braterstwo i przeżyć piękne chwile wspólnej modlitwy oraz dzielenia się świadectwem życia. A co najważniejsze, gościnność sióstr urszulanek, gdzie byliśmy zakwaterowani, a także ich świadectwo życia, było dla nas prawdziwym błogosławieństwem. Myślę, że pozwoliło nam to na pełne zanurzenie się w Chrystusie.

Gorące podziękowania dla siostry Renaty i Marii za całą organizację i energię poświęconą, aby wszyscy mogli zbliżyć się do Pana. (Laureen)

s. Renata Miszczuk

wspólnota Modane-Chambéry


Czytany 1048 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 lipiec 2022 10:53