sobota, 05 listopad 2022 20:26

Poświęcenie kaplicy w domu przy ul. Biskupiej w Krakowie

27 października br. przeżywałyśmy uroczystość poświęcenia nowej kaplicy w naszym domu w Krakowie przy ul. Biskupiej 6, która odtąd będzie służyć naszej wspólnocie, jak i wszystkim mieszkańcom oraz odwiedzającym nas gościom. Po przeniesieniu kaplicy z naszego mieszkania, w którym poza siostrami ze wspólnoty innym trudno było nawiedzać Najświętszy Sakrament, mamy nowe miejsce do modlitwy, z którego mogą teraz korzystać siostry, nasze mieszkanki i każdy, kto zechce nawiedzić to miejsce...

Kaplicę – decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego – poświęcił ks. dziekan Grzegorz Szewczuk. W uroczystości uczestniczyli: siostry krakowskiej wspólnoty, s. przełożona Anna Renkiewicz, lokatorzy oraz studentki mieszkające w kamiennicy, które czynnie włączyły się w oprawę muzyczno-liturgiczną Mszy Świętej. Kaplica mała, ale była ciasno wypełniona. Na początku Eucharystii s. Anna przeczytała dekret Księdza Arcybiskupa, a następnie Ksiądz Dziekan pobłogosławił wodę, którą poświęcił ściany naszej kaplicy oraz tabernakulum, modląc się słowami: Bóg, Ojciec miłosierdzia, niech będzie zawsze obecny w tym domu modlitwy, a łaska Ducha Świętego niech oczyści żywą świątynię, którą my jesteśmy. Potem rozpoczęliśmy celebrację Eucharystii, podczas której modliliśmy się w intencji Księdza Arcybiskupa, całej archidiecezji krakowskiej oraz o duchowy wzrost dla każdego, kto będzie się modlił w tym miejscu. To był ważny moment dziękczynienia. Po Mszy Świętej kolejnym pięknym momentem było umieszczenie w tabernakulum Najświętszego Sakramentu. Od tej pory, po dwumiesięcznej przerwie, Jezus Eucharystyczny jest znów z nami!

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zgromadziliśmy się na wspólnej kolacji. Było to również piękne spotkanie podczas którego każdy mógł coś powiedzieć o sobie i w ten sposób trwała miła integracja mieszkańców kamiennicy – od najstarszej 95-letniej lokatorki po najmłodsze początkujące studentki. Świętowanie zakończyłyśmy wspólnym apelem.

Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu za Jego obecność i tę wzruszającą uroczystość oraz wszystkim, którzy duchowo nam towarzyszyli.


Czytany 1527 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 listopad 2022 20:34