wtorek, 02 maj 2023 11:52

Rodzinny weekend ze św. Urszulą

W dniach 21.04. – 23.04.2023 rodziny grupy starszaków z przedszkola w Ożarowie Mazowieckim spędziły wspólny czas w Pniewach. Piątek był dniem przyjazdu. W sobotę rodzice udali się z s. Joanną Kiedrowicz na zwiedzanie. Siostra Joanna opowiedziała o św. Urszuli oraz o jej systemie wychowawczym i oprowadziła po terenie Sanktuarium. W tym czasie dzieci wyruszyły na podchody wraz z s. Moniką Laskowską i s. Agnieszką Krupko. Podczas zabawy odszukiwały wskazówki, zadania, a także kartki, z których miała powstać książeczka o św. Urszuli...

Odwiedziliśmy różne zakamarki pniewskich domów i ogrodu, urządziliśmy zawody sportowe, rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze, modliliśmy się za nasze rodziny. Zabawę zakończyliśmy złożeniem i ozdobieniem książeczki.

Bardzo ważnym momentem naszego pobytu w Pniewach była modlitwa przy sarkofagu połączona z indywidualnym zawierzeniem rodzin wstawiennictwu św. Urszuli. Mieliśmy wtedy poczucie, że jesteśmy wspólnotą i że mamy wspaniałą orędowniczkę w niebie.

Po południu każda rodzina wykonała własną „pocztówkę z Pniew”, która miała być osobistą pamiątką z wyjazdu i spotkania ze świętą Urszulą. W czasie wolnym mieliśmy możliwość odwiedzenia szkolnego festynu z licznymi atrakcjami oraz podziwiania piękna przyrody. Wieczór zaś spędziliśmy na grillowaniu i rozmowach.

W niedzielę po Eucharystii podzieliliśmy się wrażeniami. Wiele rodzin wyraziło wdzięczność za możliwość bliższego poznania św. Urszuli oraz spędzenia czasu razem i pogłębienia wzajemnych relacji. Wyraziliśmy też nadzieję, że znów spotkamy się w Pniewach.

Pobyt w naszym urszulańskim domu był dla nas wszystkich czasem modlitwy, odpoczynku i zaprzyjaźnienia się z naszą Patronką.

s. Agnieszka Krupko i s. Monika Laskowska


Czytany 571 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 15:23