niedziela, 04 luty 2024 16:41

Podziękowanie drogim naszemu sercu Siostrom Urszulankom!

Pani Ligia Korzeniewska Dyrektor Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze, na ręce Naszej Matki Beaty Mazur, przysłała podziękowanie - oto fragmenty listu:
W życiu każdej szkoły są wydarzenia, które pamięta się bardzo długo. Dzień 9 listopada 2023 r. na długo pozostanie nie tylko w pamięci społeczności naszego gimnazjum, lecz także w historii całej gminy Czarny Bór. W tym dniu odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru gimnazjum podczas uroczystej mszy świętej, którą celebrował przeor klasztoru na Jasnej Górze o. Samuel Pacholski przy obrazie NMP Częstochowskiej.

Sztandar jest piękny. Awers sztandaru wykonany jest z tkaniny w kolorze zielonym (symbol sosnowego lasu Czarnego Boru). W centralnej części portret Urszuli Ledóchowskiej – patronki szkoły. (...) W środkowej części znajduje się napis (słowa patronki) „Być dobrym to znaczy żyć dla szczęścia innych…”. (…) Uroczystość poświęcenia sztandaru odbyła się w ramach wyjazdu grupy uczniów, nauczycieli i dyrekcji gimnazjum z Czarnego Boru do Częstochowy w dniach 7-12 listopada 2023 roku. Ta podróż stała się możliwa dzięki zaproszeniu Sióstr Urszulanek. Podróż do Częstochowy była nadzwyczaj bogata we wrażenia, odkrycia oraz doświadczone przeżycia i dla umysłu, i dla duszy. To było wielką lekcją patriotyzmu i historii, piękną lekcją wychowania do wartości chrześcijańskich, ogólnoludzkich miłości Boga i bliźniego, otwartości na drugiego człowieka, jakiej uczniowie nie doświadczają ucząc się jedynie w ławce szkolnej. Podczas pobytu w Polsce odbyliśmy wycieczkę do dawnej stolicy państwa Krakowa, gdzie zwiedziliśmy nie tylko urokliwy Wawel i jego słynnego smoka, lecz także malowniczą starówkę Krakowa, gdzie zachwycaliśmy się pięknem Sukiennic, wspaniałym Kościołem Mariackim oraz kolekcjami sztuki polskiej XIX wieku w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Jednak najcieplejsze uczucia wywołało spotkanie z Matką Boską Częstochowską. Z wielkim wzruszeniem, na żywo, uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, w wieczornej modlitwie w intencji kościoła i Polski, jednego z najbardziej znanych jasnogórskich nabożeństw. (…) Ta niezapomniana pełna najcieplejszych wrażeń podróż została możliwa dzięki staraniom wielu osób. Ośmielamy się stwierdzić, że nad tym, aby zadanie udało się urzeczywistnić czuwała nasza Patronka Matka Urszula Ledóchowska, która całe swoje życie szła drogą miłości do Boga, człowieka i Ojczyzny, niosła to słowem i czynem. (…) Doceniamy i szanujemy serdeczny trud Sióstr Urszulanek i również w przyszłości pragniemy pielęgnować nasze spotkania, które nas duchowo wielce wzbogacają.

Z wyrazami najgłębszej wdzięczności i szacunku
Ligia Korzeniewska Dyrektor Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze wraz z uczestnikami podróży


 

Czytany 163 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 luty 2024 16:57