sobota, 17 luty 2024 09:09

Światowy Dzień Chorych i Osób Starszych w Virieu - Francja

W Światowy Dzień Chorych i Osób Starszych, 11 lutego 2024 r  w parafii Św. Anny w Virieu (39 000 mieszkańców), Ksiądz wraz z zespołem Chrześcijan z „Duszpasterstwa Zdrowia” stworzyli bardzo ciekawą inicjatywę.
Nie chodziło tylko o modlitwę za chorych i starszych, ale o przesłanie apelu do wszystkich osób w parafii, z zaproszeniem do odwiedzania chorych w ich domach lub domach opieki i domach spokojnej starości, zwanych EHPADami, osoby znanej lub nieznanej. Naszą „sztafetę” oceniamy bardzo pozytywnie.
Ta pierwsza inicjatywa odniosła ogromny sukces, wywarła duży wpływ i przyniosła wiele owoców. Wiele osób potrzebowało takiego zaproszenia, aby odważyć się zacząć i czerpali z tego wielką radość.
Oto kilka relacji uczestników zapytanych na miejscu:


„Chcieliśmy odbyć tę wizytę jako para! »
„Znalazłam odwagę, by spotkać się z przyjacielem z dzieciństwa, którego nie widziałam 15 lat”
„Tak wiele otrzymałam: te wizyty dały mi tak wiele. »
„W tym tygodniu pojadę odwiedzić koleżankę chorą na raka piersi, zaproponowałam jej mały spacer”
„Tego dnia poczułem wielką radość, wiedząc, że było nas wielu, w tym samym działaniu, byliśmy w razem, aby połączyć miłość Jezusa i obecność naszej wspólnoty parafialnej.
Młody człowiek z duszpasterstwa zgodził się spróbować tej przygody i okazał się że jest utalentowany i głęboki. Niektóre osoby chciały mieć pewność, że ich wizyta będzie poufna! Wszystko było możliwe! I wyobraźcie sobie, że były też powołania, które zadeklarowały przynależność do Duszpasterstwa Zdrowia w diecezji.

Cztery siostry ze wspólnoty w Virieu indywidualnie wzięły udział w tej wielkiej inicjatywie. Dziękuję Ojcu Gilles-Marie, który zainicjował to podejście. Dziękuję wszystkim.

Siostra Francoise

 

 

Czytany 99 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 luty 2024 09:21