×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

środa, 17 kwiecień 2013 18:27

BP ADAM LEPA (Łódź)-Homilia z Mszy św. przy relikwiach bł. Urszuli, Katedra łódzka, 25 maja 1989

Powinniśmy jak najczęściej odmawiać modlitwę różańcową, ale - jak podkreśla błogosławiona Urszula - "nie tylko słowem, także czynem".

Czego uczy nas błogosławiona Urszula?

Bardzo wiele mówi o modlitwie, ale pewnie najwięcej i najpiękniej w swoim Testamencie, znanym przecież, opublikowanym i spopularyzowanym (...): "Niech życie wasze całe zmieni się w modlitwę". Zauważmy, nie mówi, żeby w życiu było dużo modlitwy, jak najwięcej - codziennie, trzy razy czy więcej w ciągu dnia - ale całe życie ma przemieniać się w modlitwę. A dlaczego? Odpowiada: wtedy "Bóg będzie z wami". I dodaje jeszcze jeden bardzo ważny argument: "przez modlitwę znajdziecie Pana". Gdybyście się kiedyś zagubili, to odszukacie poprzez modlitwę Pana. I wreszcie (...) mówi błogosławiona Urszula, że poprzez modlitwę i dzięki modlitwie możemy zatrzymać Pana przy sobie i w sobie. (...)

Dość dużo mówi o modlitwie różańcowej i powiada, że winniśmy kochać to, co jest miłe Matce Najświętszej, a było, jest i zawsze będzie miłe odmawianie różańca. Stąd, jeżeli mamy kochać Matkę Bożą, (...) to powinniśmy jak najczęściej odmawiać modlitwę różańcową, ale - jak podkreśla błogosławiona Urszula - "nie tylko słowem, także czynem". (...) Co to znaczy odmawiać różaniec czynem? Co to znaczy odmawiać różaniec życiem, codziennym życiem?

Czytany 3134 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2016 16:51