czwartek, 25 październik 2018 15:53

Bierzcie i jedzcie – XXI Forum Młodych w obu odsłonach już za nami

We wrześniu spotkaliśmy się ze studentami w bardzo kameralnym gronie, a w październiku spotkaliśmy się z prawie setką młodych ludzi, których nasze siostry przywiozły z Bydgoszczy, Warszawy, Wrześni, Otorowa, Sieradza, Krakowa, z pniewskiej szkoły. Przyjechała także grupa z Dolska i z Poznania – z wiernym ks. Tomaszem Bulińskim, który od lat przywozi młodzież na spotkania...

Mieliśmy okazję wysłuchać świadectw o tym, jak Chrystus obecny w Eucharystii przemienia nasze życie, młodzież pracowała także w grupach nad tekstem św. Urszuli Bierzcie i jedzcie moje siły… odnosząc te słowa do własnej codzienności. Na spotkaniu ze studentami pomocą był dla nas film Uczta Babette, a młodzieży towarzyszył film Biała sukienka. Duszpasterzem Forum 2.0 był ks. Robert Klemens, a młodzieżowego Forum o. Tomasz Nowak OP.

Słowa, konferencje, modlitwa różańcowa, Adoracja wszystko zmierzało do centrum, czyli uroczyście sprawowanej Eucharystii, podczas której uświadomiliśmy sobie jak nieskończonym jest bogactwo i prostota Boga ukrytego w kawałku chleba, który chce nieustannie przemieniać nas w Siebie, byśmy jak On stawali się coraz bardziej Miłością.

Oba spotkania pokazały nam wszystkim, że wciąż jesteśmy w drodze, jak uczniowie z Emaus – rozpoznajemy Jego obecność po łamaniu chleba, a to uzdalnia nas do tego, by biec do innych z radosną nowiną o tym, że Jezus żyje.

Już dzisiaj zapraszamy na spotkania planowane w roku 2019: 

SEDNO 22-24 marca

FORUM 2.0 (dla studentów i młodzieży pracującej) 20-22 września

FORUM 25-27 października

siostry z ekipywięcej zdjęć w albumie Google Photos
Czytany 3508 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:45