piątek, 29 wrzesień 2017 15:47

W Jego ranach nasze uzdrowienia

Pod takim hasłem, wokół tajemnicy pojednania i pokuty spotkaliśmy się po raz pierwszy w nowej formule Forum. W przedostatni weekend września do Pniew przyjechała grupka młodych dorosłych już ludzi, którzy chcieli zatrzymać się trochę na modlitwie i refleksji, zaczerpnąć sił i ducha w bliskości św. Urszuli. W sumie było nas ponad 30 osób, zmieściliśmy się wszyscy w Domu Św. Anieli, tam odbywały się spotkania i modlitwy, a tylko na posiłki przemykaliśmy między kroplami deszczu do jadalni, bo niestety pogoda nas nie rozpieszczała...

Mówiąc krótko, calutką sobotę lało, a w niedzielę przed południem, kiedy trzeba już było wracać, zaświeciło nam słońce...

Chcieliśmy nie tylko teoretycznie rozważyć tajemnicę spowiedzi, ale też doświadczyć Bożego miłosierdzia, dlatego cała sobota była praktycznie przygotowaniem do spotkania z tajemnicą przebaczenia wieczorem w spowiedzi świętej i adoracji, a wreszcie wspólnego celebrowania Mszy Świętej, wieńczącej nasze spotkanie. Inspiracją do przemyśleń był dla nas film Clinta Eastwooda Gran Torino, dzielenie się własnym doświadczeniem, pytaniami, a także kazania i konferencje o. Pawła Zybury, dominikanina z Poznania, który był duszpasterzem Forum 2.0.
Atmosfera tego kameralnego spotkania na pewno odbiegała od entuzjastycznej radości i kipiącej energią (nie zawsze do ujarzmienia) obecności młodzieży gimnazjalnej czy licealnej, niemniej była na pewno rodzinna, dawała przestrzeń i czas na indywidualne rozmowy i modlitwę.

Młodzież gimnazjalną oraz licealną zapraszamy na XX FORUM MŁODZIEŻY URSZULAŃSKIEJ w dniach od 20 do 22 października. W tym roku zatrzymamy się przy sakramencie pokuty i pojednania. Na ile ten sakrament jest potrzebny? Po co w ogóle został ustanowiony? A jeżeli ma jakąś wartość, to jak go przeżywać, jak się do niego przygotować, jak z niego korzystać? Spróbujemy razem poszukać odpowiedzi na te pytania. A pomocą służyć nam będą: znany nam już i kochany przez nas o. Michał Legan paulin oraz p. Marta Jacukiewicz dziennikarka, autorka wielu reportaży i wywiadów z ciekawymi ludźmi.

Spotkanie rozpoczynamy w piątek o 17.00, a kończymy w niedzielę ok. 11.30. Szczegóły u s. Danuty Sakowicz, kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. (43) 826-79-60).

Zapraszamy.

s. Agata Cul, s. Danuta Sakowicz
Czytany 1935 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 wrzesień 2017 11:14