wtorek, 27 sierpień 2019 08:28

List m. Beaty Mazur po wyborze na przełożoną generalną

Kochane Siostry,

20 lipca 2019 roku podczas XVII Kapituły Generalnej Pan Jezus, po raz kolejny, wezwał mnie po imieniu i powiedział „pójdź za Mną”, powierzając mi posługę przełożonej generalnej w naszym Zgromadzeniu. Wobec czekającego mnie zadania staję z pokorą i drżeniem, a jednocześnie z ufnością, że Duch Święty będzie prowadził i mnie, i Siostry, byśmy wspólnie rozeznawały Boże drogi i odważnie nimi kroczyły...

Słowo Boże, które usłyszałam w czasie Eucharystii w dniu wyborów, jest dla mnie wielką nadzieją oraz obietnicą Boga, że mnie poprowadzi i wskaże właściwe drogi: Oto mój Sługa, którego wybrałem; Umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą (Mt 12,14-21).

Kończąc kapitułę 28 lipca 2019 roku, zainaugurowałyśmy obchody 100-lecia istnienia naszego Zgromadzenia. Jest to wielka łaska, ale i wyzwanie dla każdej z nas, by na nowo odkryć nasze korzenie, z wdzięcznością wspominać to, co już za nami, by z ufnością móc iść w przyszłość. Kochane Siostry, uwielbiajmy Boga za naszą Matkę Założycielkę oraz za charyzmat, który otrzymała, za pokolenia szarych urszulanek, które tworzyły tradycję i historię naszej Rodziny zakonnej.  Przeżywajmy szczególnie ten rok jubileuszowy z troską i żarliwością o kontynuowanie tego dziedzictwa dla dobra Kościoła, świata, każdego człowieka. Bądźmy zatroskane o uważne wsłuchiwanie się w Konające Serce naszego Pana Jezusa, dbajmy o wysoki poziom naszego życia i z pasją je przeżywajmy, i ofiarowujmy dla zbawienia człowieka.

Święta Urszula w ostatnich słowach Testamentu z taką mocą i troską do nas, drogich swoich dzieci, pisze: Bądźcie święte i błogosławieństwo Boże na Kongregacji naszej spoczywać będzie. Bądźcie święte i dusze do Boga pociągniecie z łatwością. Bądźcie święte i szczęście Boże w was mieszkać będzie. Bądźcie święte i będziecie pociechą dla Serca Jezusa Konającego. Bądźcie święte!. Przejmijmy się tym wezwaniem, zachowajmy je głęboko w naszych sercach, rozważajmy, co ono nam mówi tu i teraz, i kształtujmy naszą codzienność według wysokiej miary życia ewangelicznego.

W tym pierwszym moim liście pragnę w imieniu swoim i całego Zgromadzenia podziękować  matce Franciszce i poprzedniej radzie generalnej za ofiarną i owocną służbę naszemu Zgromadzeniu podczas ostatnich sześciu lat.

Po wyborze odbierałam od wspólnot i poszczególnych sióstr, także od osób spoza Zgromadzenia, liczne wyrazy pamięci i modlitewnej bliskości, doświadczyłam dużo życzliwości. Z całego serca za wszystko dziękuję i jednocześnie proszę, by Siostry dalej wspierały nową radę generalną i mnie, abyśmy umiały z gorliwością, miłością i pokorą służyć naszej Rodzinie zakonnej.

Każdą Siostrę serdecznie pozdrawiam, łączę pozdrowienia od sióstr z rady generalnej - 

m. Beata Mazur

Warszawa, 22 sierpnia 2019 r.

Czytany 2129 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 sierpień 2019 08:45