sobota, 20 lipiec 2019 12:04

Matka Beata Mazur nową przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK

W sobotę, 20 lipca 2019 roku, w kolejnym dniu trwającej w Pniewach XVII Kapituły Generalnej naszego Zgromadzenia dzielimy się wielką radością. Podczas sesji wyborczej, której przewodniczył delegat ks. abp. Stanisława Gądeckiego, ks. dr Rafał Pajszczyk, wybrano nową, dziewiątą w historii Zgromadzenia, przełożoną generalną – m. Beatę Mazur, wieloletnią przełożoną naszych domów i centrum warszawskiego...

Matka Beata ma 51 lat, pochodzi z Glisna koło Lubniewic w województwie lubuskim. Do naszego Zgromadzenia wstąpiła w 1988 roku. Pierwsze śluby złożyła w Pniewach 15 sierpnia 1990 roku, wieczyste 6 sierpnia 1995 roku. Przez wiele lat pracowała jako katechetka.

Po wyborze jako pierwsze obediencję złożyły siostry delegatki na Kapitułę, następnie – w głównej kaplicy domu macierzystego – siostry wspólnoty pniewskiej. Po uroczystości zaprzysiężenia i wyznaniu wiary matka Beata Mazur powiedziała między innymi: Jestem otwarta na Ducha Świętego i liczę na wspólną drogę, którą Pan Bóg wyznacza dzisiaj, teraz, w tej rzeczywistości, żebyśmy były na dzisiaj, dla współczesnego Kościoła i człowieka. Dziękuję za zaufanie… Idźmy razem, patrzmy w Serce Jezusa, razem ze św. Urszulą i wszystkimi urszulankami, które są w niebie. Bo któż jak Bóg – to mnie podtrzymuje… Kochajmy się wzajemnie, to jest takie ważne, i wspierajmy się na tej wspólnej drodze!

s. Danuta Sakowiczzdjęcia z Kapituły w albumie Google Photos

Czytany 3976 razy Ostatnio zmieniany sobota, 20 lipiec 2019 16:32