czwartek, 24 styczeń 2019 17:02

Odpust patronalny w parafii św. Sebastiana w Várzea Grande-MT/ Brazylia

Przygotowanie do odpustu rozpoczęło się nowenną za wstawiennictwem św. Sebastiana, która trwała od 11 do 18 stycznia 2019. Każdego dnia dwie lub trzy wspólnoty – kaplice podlegające parafii (19 w sumie) były odpowiedzialne za przygotowanie liturgii i pierogów ofiarowanych ludziom po Mszy św. Oczywiście ludzie je sobie kupują i jedzą albo zanoszą do domu na kolację. Zebrane pieniądze są przeznaczone na kwiaty i inne wydatki związane z odpustem...
W piątek odbyła się kolacja charytatywna na rzecz Domu starców św. Wincentego de Paulo, który znajduje się w naszej parafii, potem odbyło się podnoszenie wysokiego masztu z zawieszoną flagą z wizerunkiem Świętego i miały miejsce tańce ludowe CURURÚ.

W sobotę mieliśmy Mszę św. o godzinie 6.30 i o godz. 8.00 procesja rowerowa z figurą Świętego udekorowaną na samochodzie. O 18.00 było zakończenie nowenny podczas Mszy św. i rozpoczęcie części wspólnotowej odpustu, tzn. gry, zabawy, kolacja… płatna, otwarte dla wszystkich. W niedzielę Msza św. o 6.00, a po niej herbata i ciasto dla każdego uczestnika za darmo. O godz. 9.00 procesja, Msza św. odpustowa i obiad płatny, a w godzinach popołudniowych, zabawy, gry, losy. Zakończenie o godz. 20.00.

Tak więc odpust jest okazją na wspólne świętowanie, ale i pomocą finansową dla parafii.  

s. Anna Klimczak
Czytany 1126 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 styczeń 2019 17:06