czwartek, 06 maj 2021 10:08

„Idąc drogą… aby na tej drodze wzrastać” – Majówka junioratu

Te słowa prowadziły nas w tym roku na spotkaniu junioratu w dniach 30 kwietnia – 4 maja. Rozpoczęłyśmy naszą majówkę od klasztoru Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie. Czułyśmy się tam jak u siebie, gdyż siostry przyjęły nas bardzo otwarcie, a wystrój domu i warunki, w jakich siostry żyją, bardzo przypominają nasze. Pięknie było zobaczyć tak ważne miejsce, gdzie nasza święta Matka Założycielka stawiała pierwsze kroki w życiu zakonnym. Stamtąd udałyśmy się do Lipnicy Murowanej – miejsca naszego pobytu w tych dniach...

Pierwszego maja przeżywałyśmy dzień skupienia i pokuty. Rozważałyśmy słowo Boże opowiadające o uczniach w drodze do Emaus. Ważnym momentem było dzielenie się słowem. O zmierzchu odbyło się zwiedzanie dworku Ledóchowskich.

Słów „idąc drogą…” doświadczyłyśmy w praktyce podczas wędrówki na szlaku z Paleśnicy do Jamnej. Pan Bóg pobłogosławił nam i ożywczym deszczem, i pięknym słońcem, a czas upłynął nam na modlitwie i rozmowach, dostarczając niesamowitej radości spotkania. Ogromną radość sprawiły nam również odwiedziny u naszych sióstr w Tarnowie.

Lipnicę Murowaną miałyśmy okazję poznać podczas oprowadzania 3 maja. Tego dnia, z racji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski, odwiedziłyśmy również Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Ogromną radością i ubogaceniem było wieczorne spotkanie z siostrami wspólnoty lipnickiej.

Swoje Totus Tuus naszej Matce i Królowej każda z nas mogła wypowiedzieć w Kalwarii Zebrzydowskiej – ostatnim przystanku naszego wyjazdu.

„Aby na tej drodze wzrastać”, każda z nas potrzebuje doświadczenia spotkania z Bogiem, ale i z drugim człowiekiem. Te doświadczenia stały się naszym udziałem podczas wspólnej drogi kilku ostatnich dni.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, gościnę i otwarte serca naszych sióstr z Lipnicy Murowanej. Jesteśmy wdzięczne naszym siostrom przełożonym za towarzyszenie i bogactwo doświadczenia, którym zechciały się z nami podzielić. Niech Bóg będzie uwielbiony za wspólną drogę!

„Prowadź, nie pytam się dokąd, byleby być przy Tobie, bliziutko Ciebie, o Jezu mój i wszystko moje”.

Z darem modlitwy, siostry juniorystki
Czytany 1198 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 maj 2021 10:13