piątek, 27 maj 2022 10:31

Wiosenny wyjazd najmłodszych sióstr do Krakowa

Naszą podróż, w którą udałyśmy się wraz z s. Mistrzynią, rozpoczęłyśmy w piątek, 13 maja, w dniu wspomnienia objawień fatimskich. Celem naszego wyjazdu było poznanie urszulańskich wspólnot i domów, umocnienie naszych wzajemnych relacji. Na początek odwiedziłyśmy siostry we Wrześni, klasztor w Sieradzu, wspólnotę w Monicach, wieczorem dotarłyśmy do Krakowa. W każdym domu byłyśmy bardzo życzliwie przyjęte przez nasze siostry, za co bardzo DZIĘKUJEMY!!! W sobotę uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, cieszyłyśmy się, że mogłyśmy spędzić tam dłuższą chwilę na modlitwie...

Zobaczyłyśmy także mozaiki o. Marko Ivana Rupnika w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Byłyśmy nimi bardzo zachwycone. Tego dnia udałyśmy się także do Lipnicy Murowanej, najpierw do naszego domu zakonnego, gdzie zostałyśmy mile przyjęte, a później zobaczyłyśmy miejsca związane ze św. Urszulą. Było to dla nas bardzo ważne, że mogłyśmy, tam przebywać, gdzie chodziła matka Urszula jeszcze przed wstąpieniem do klasztoru.

Niedzielę spędziłyśmy w Krakowie. Po Eucharystii udałyśmy się do sióstr urszulanek na ul. Starowiślną, gdzie młoda Julia rozpoczęła życie zakonne. Nasze zwiedzanie rozpoczęłyśmy w kaplicy, w której do dziś znajdują się obrazy namalowane przez Matkę Założycielkę oraz boczna kaplica z Jej relikwiami. Następnie s. Małgorzata oprowadziła nas po klasztorze, widziałyśmy miejsce wcześniejszej furty, przez którą Julia przeszła, wstępując do zakonu, pomieszczenie dawnej kaplicy, gdzie były Jej obłóczyny i śluby, a także ogród, w którym znajduje się grota z figurą Matki Bożej, oraz pierwsze budynki, gdzie mieszkała siostra Urszula. Po tak cennych przeżyciach udałyśmy się na ul. Biskupią, na wspólnotowy obiad. Pani Jasia opowiedziała nam historię swojej rodziny i kamienicy, w której znajduje się nasz dom zakonny. Popołudnie spędziłyśmy na Wawelu.

W poniedziałek zakończyłyśmy nasz wiosenny wyjazd. Ostatnim miejscem, które odwiedziłyśmy, było Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Znajduje się w nim maleńka, wyrzeźbiona figurka Matki Bożej. Po modlitwie, szczęśliwe i pełne wrażeń udałyśmy się do domu.

Niech Bóg będzie uwielbiony w każdym dobru, którego doświadczyłyśmy.

siostry nowicjuszki: Anna i Martyna, postulantka Wiktoria i kandydatka Anna


Czytany 1218 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 maj 2022 10:39