poniedziałek, 07 czerwiec 2021 17:05

Współpraca w ramach Międzyzakonnego Ośrodka Formacji Początkowej

„Dzieci moje, chciałabym, abyście miały serce otwarte dla każdego zgromadzenia zakonnego. Wszak w każdym są dusze poświęcone Bogu, poświęcające się w modlitwie, w ofierze i w pracach dla Boga”. św. Urszula Ledóchowska

Warsztaty w Pniewach

W dniach od 19 do 22 maja br. brałyśmy udział w warsztatach prowadzonych przez siostrę Deodatę ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Warsztaty odbyły się w Pniewach. Podczas spotkań s. Deodata pomagała odkrywać naszą wartość i uświadomić sobie, jak ważne w naszym życiu jest to, abyśmy były jej świadome...

Warsztaty nie były dla nas tylko czasem przyswajania podanych treści, ale także okazją do spotkania z siostrami z Międzyzakonego Ośrodka Formacji Początkowej, do którego należy Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża, Misjonarki Chrystusa Króla, Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego oraz nasze Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Cieszyłyśmy się z możliwości spotkania, spędzania czasu razem, ubogacania siebie nawzajem obecnością i nawiązywania jeszcze piękniejszych relacji, o co zadbały również nasze siostry mistrzynie. W planie warsztatów znalazły się między innymi rekreacja taneczna oraz film.

Ostatnie wykłady

Dnia 27 maja br. uczestniczyłyśmy w ostatnich w tym roku wykładach w Międzyzakonnym Ośrodku Formacji Początkowej. Zajęcia odbywały się u sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w Poznaniu (potocznie mówimy na Morasku).

Po ostatnich wykładach, po wcześniejszym uzgodnieniu z siostrami misjonarkami, wybrałyśmy się w „rejs” łódką po stawie znajdującym się na terenie klasztoru. Widok łódki kusił nas od dłuższego czasu. Ku naszej radości pogoda dopisała (deszcz zaczął padać dopiero, gdy wracałyśmy do domu). Nasza wyprawa była bardzo udana, ucieszyłyśmy się, że marzenia mogą się spełnić.

Zakończenie roku formacyjnego

1 czerwca 2021 r. na zakończenie roku formacyjnego Międzyzakonnego Ośrodka Formacji Początkowej pojechałyśmy do Legnicy, do Sanktuarium św. Jacka, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej, a po niej jeszcze przez chwilę mogłyśmy adorować Najświętszy Sakrament.  

Druga część spotkania odbyła się w Zaborówcu na terenie domu rekolekcyjnego archidiecezji poznańskiej. Spędziłyśmy tam czas przy ognisku, rozmowie, smażeniu kiełbasek, mogłyśmy także zagrać w siatkówkę, piłkę nożną i badmintona. Na zakończenie naszego spotkania odmówiłyśmy wspólnie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz nieszpory. Był to piękny czas modlitwy, ale także wspólnej rekreacji oraz budowania wspólnoty. Relacje, które między nami powstały są dowodem tego, że Bóg jednoczy nas w różnorodności, a miłość Jezusa jeszcze bardziej łączy nas ze sobą.

siostry postulantki
Czytany 1060 razy