czwartek, 18 styczeń 2018 15:43

Dni skupienia "Z Jego rodu" - świadectwa uczestniczek

Krótkie refleksje z przeżytych już dni skupienia. W tym roku akademickim prowadzą nas KOBIETY Z RODOWODU JEZUSA i nie tylko, także te, których historie znajdziemy w Starym Testamencie.
Świadectwa uczestniczek: 
EWA, czyli opowieść o dwóch drzewach:
Piękny czas przeżyty wśród kobiet, które muszą sobie przypominać nieustannie, jakie piękno Pan Bóg złożył w ich sercach. Chwała Panu za Jego hojność, chwała Panu za każdy Jego skarb...

Słoneczny i ciepły dzień w spokoju i radości. Ciepło od serca do serca, od Boga do człowieka, miłość Boga w prostych sprawach oraz dzieleniu się doświadczeniem i darami od Pana.

Jestem naczyniem na łaskę. A Ojciec jest bardzo hojny! Zachwyciłam się na nowo zachwytem Ojca stwarzającego mnie. I Miriam, która nigdy nie zwątpiła, nowa Ewa. Dobry dzień, piękne kobiety i twórczość otwierająca serce. Amen!

Bóg dotknął mnie swoją obecnością, będąca w każdym człowieku obok, miłością, którą przekazuje nam w każdym stworzeniu. I ja jestem naczyniem na Jego miłość.

Rozmowa o Ewie pomaga mi powrócić do Maryi. Modlić się o wytrwanie w Jezusie, żeby zachować czystość ciała i myśli. Ewa doskonała i my doskonale trzeba tylko zachować w sobie kobiecość i od Ewy do Maryi! Z miłością Boga Ojca i Jezusa! Jestem zainspirowana i spokojna.

Alleluja!!!!!

SARA - księżniczka

Sara, czyli księżniczka, opowiedziała nam historię pewnej obietnicy. Spełnionej. Jednak zanim do tego doszło, wiele się wydarzyło. Jeżeli mówisz czasem Bogu: nie jestem tą, za którą mnie uważasz (Egipt, Rdz 12,11-20), albo: posłuż się nią/ nim, bo ja się nie nadaje (Hagar, Rdz 16,1 nn), to Sara jest dla Ciebie. Czyli dla każdej/każdego z nas. Ale nie martw się. Ten, Który maluje piaskiem i gwiazdami jest PRAWDZIWYM ARTYSTĄ. Nie drży Mu ręka. Spróbowaliśmy tej sztuki! Polecamy! Księżniczki piaskiem malowane.

TAMAR – palma daktylowa. Zraniona

Tamar – palma daktylowa nas poprowadziła przez nasze historie. To, co w nas odciśnięte, wyryte, zranione, wystawione na Boże światło, staje się piękne. Przemienione i życiodajne.
PS. Nawet w pochmurny dzień widać, o co chodzi.

 

 

 

Czytany 1722 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 styczeń 2018 15:57