wtorek, 05 czerwiec 2018 11:42

Tropem Świętych do skarbu wolności – XI Święto Dziękczynienia

W tym roku odbyło się już XI Święto Dziękczynienia, którego centralne obchody mają miejsce przy Świątyni Opatrzności w Wilanowie. Tym razem poproszono nas o pomoc w przygotowaniu gry dla dzieci. Gra składała się z czterech „przystanków” i przy drugim uczestnicy spotykali św. Urszulę Ledóchowską, która służyła wolności poświęcając się dla innych (zwłaszcza dzieci), odznaczała się pogodą ducha, którą sama uznawała za świadectwo więzi z Chrystusem – źródłem prawdziwej wolności i dobroci...

Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od dawna i włączyło się w nie wiele osób. Chciałyśmy jak najpiękniej przedstawić naszą Matkę Założycielkę, a jednocześnie sprawić, by dzieci poznały się z nią i pragnęły ją naśladować. Było dużo pomysłów, ale musiał wygrać jeden i wygrał bardzo słodki. Matka w jednym z listów napisała: „jednym ciastkiem można wiele dobrego zrobić…” Zatem do dzieła!

Każda grupa, a było ich wiele, rozpoczynała swoje spotkanie od skarbca, w którym było serce (pięknie ozdobione przez s. Beatę Sykulską) z napisem: „Dobre serce wyczuwa potrzeby drugiego serca…”, a później zaczynała się opowieść o Świętej, która miała wielkie i dobre serce, ilustrowana obrazkami z jej życia i lalkami wykonanymi przez s. Mirosławę Osuch. Po krótkiej historii dzieci pod patronatem św. Urszuli obdarzonej wieloma talentami przystępowały do działania, miały za zadanie udekorować ciastko, którym się podzielą z kimś, kogo spotkają po skończonej pracy. Każde dziecko otrzymywało też ciastko od nas, pięknie przygotowane przez wiele wspólnot urszulańskich. Do naszej wspólnej zabawy włączyły się siostry z Pniew, Poznania, Wrześni, Otorowa, Lipnicy Poznańskiej, Polic, Sokolnik, Słupska, Gdańska, Łodzi, Ozorkowa, Warszawy, Młocin i Ożarowa. DZIĘKUJEMY!!!

Dzieci odchodziły uśmiechnięte, obdarowane pięknie ozdobionym ciastkiem, które często próbowały od razu. Na koniec nie zabrakło też fotografii ze św. Urszulą, jako pamiątki z naszego radosnego spotkania.

Wszystkie zdjęci w albumie Google Photos


Czytany 778 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 11:17