×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

czwartek, 17 marzec 2011 23:33

Pożegnanie m. Andrzei Górskiej

M. Andrzeja Górska (1917-2007) Pogrzeb śp. m. Andrzei Górskiej

20 grudnia 2007 r. pożegnaliśmy śp. m. Andrzeję od Eucharystycznego Serca Jezusa – Marię Stefanię Górską (1917-2007).


Msza św. żałobna, koncelebrowana przez dwóch biskupów i kilkunastu kapłanów pod przewodnictwem nuncjusza papieskiego abpa Józefa Kowalczyka, odbyła się o godz. 11.30 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie na Tamce. Wzięły w niej udział urszulanki SJK, reprezentujące wspólnoty polskie, francuskie i włoskie. Siostry z pozostałych krajów łączyły się w modlitwie. W Eucharystii licznie uczestniczyły siostry z innych zgromadzeń zakonnych. Były delegacje ze środowisk, z którymi śp. m. Andrzeja była za życia związana: dawnych wychowanek, zwłaszcza studentek – byłych mieszkanek akademika urszulańskiego przy ul. Wiślanej; dawnych studentek ks. prof. Szulety z Zakładu Anatomii i Cytologii Roślin UW; Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historycznego m. st. Warszawy; Biblioteki im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie na Jelonkach i in. Przyszło wielu przyjaciół Zgromadzenia. Reprezentowany był Departament Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy Ambasadzie Izraela w Polsce.

Msza św. poprzedzona została uroczystością przekazania Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski, przyznanego m. Andrzei Górskiej przez Prezydenta RP 1 października 2007 roku. Minister Ewa Junczyk-Ziomecka, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, przekazała order – wraz z listem kondolencyjnym od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – obecnej przełożonej generalnej Zgromadzenia m. Franciszce Sagun.

Po Mszy św. ciało śp. m. Andrzei zostało złożone w grobowcu Zgromadzenia na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (kwatera 39 H).

fot.Hanna Musiał  fot.s.Małgorzata Krupecka  fot.s.Janina Sabat

  Pogrzeb śp. m. Andrzei Górskiej ...

 

Czytany 2040 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 luty 2016 14:42