poniedziałek, 26 grudzień 2016 11:58

Powiedzcie światu o Jego miłości - list z Filipin

Program dożywiania Program dożywiania

To był temat hymnu w czasie wizyty Świętego Jana Pawła II na Filipinach w czasie Światowych Dni Młodzieży w 1995 roku. Właśnie w tym czasie ja, ojciec Ronel Ilano, obecny proboszcz – oczekiwałem na wynik mojego egzaminu wstępnego do Wyższego Seminarium Duchownego. Moje powołanie i decyzję o oddaniu się Bogu w kapłaństwie pogłębiała wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II (obecnie świętego). Nigdy nie pomyślałem, że kiedyś będę przydzielony do kościoła pod jego wezwaniem i że teraz on – św. Jan Paweł II– osobiście i duchowo motywuje mnie, aby MÓWIĆ ŚWIATU O JEGO MIŁOŚCI...

Ostatnie badania naszego rządu pokazały, że naszych pięć dzielnic z dziesięcioma wspólnotami skupionymi wokół kaplic liczy razem około 70 000 parafian żyjących poniżej minimum socjalnego. W tej sytuacji nasz patron św. Jan Paweł II z Polski połączył nas „mostem” z siostrami urszulankami, których założycielka św. Urszula także pochodzi z Polski.

Efektem tej pomocy jest to, że ponad 50 rodzin otrzymuje od 3 do 5 kg ryżu co dwa tygodnie, co ma bardzo zasadnicze znaczenie dla ich codziennego życia. Blisko 100 dzieci przez 6 miesięcy otrzymywało jeden pełny posiłek dziennie (od pon. do pt.). Matki i dzieci objęte programem dożywiania są katechizowane przez siostry urszulanki. Co najmniej pięcioro nastolatków otrzymuje zasiłki na swoje codzienne i szkolne. Ludzie cierpiący na rożne choroby, których nie stać jest na kupienie lekarstw, są beneficjentami pieniędzy, które otrzymujemy od Was co dwa miesiące.

„Mówienie światu o Jego Miłości” nie kończy się na pomaganiu potrzebującym w naszej parafii i rozdzielaniu pomocy otrzymanej od naszych dobroczyńców. Nasza młodzież, która uczestniczy w programie dożywiania, odwiedza więźniów w więzieniach, przepakowuje ryż rozdzielany w ponad 50 rodzinach, jest stale inspirowana przez siostry urszulanki. Sześć młodych osób bierze udział w programie „Search-In”, to jest w modlitwach o rozeznawanie powołania.

W imieniu naszych parafian nieustannie śpiewam Bogu pieśń wdzięczności i o Was Wszystkich – Siostrach Urszulankach i wielu bezimiennych osobach z Polski – wspominamy zawsze w naszych Mszach św. i modlitwach.

Bóg rzeczywiście działał w tajemniczy i niezgłębiony sposób, byśmy doświadczali Jego miłości… Obyśmy nadal mogli „MÓWIĆ ŚWIATU O JEGO MIŁOŚCI”… Obyśmy nadal głosili Chrystusa i miłości Jego Serca…

Razem z wszystkimi parafianami Parafii Św. Jana Pawła II, Belvedere Paradahan I, Tanza Cavite Philippines życzę

WESOŁYCH ŚWIĄT I BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU !!!

Fr. Ronel Ilano, proboszcz

 

Więcej o Ryżowym Szlaku na Filipiny

 

Czytany 1997 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 styczeń 2017 09:40