piątek, 11 luty 2022 10:17

Wiadomości z Tanzanii

Parafia św. Urszuli w Mkiwa

27 stycznia, kiedy to urszulanki całego świata czczą swoją pierwszą założycielkę św. Anielę Merici, w Tanzanii w Mkiwa, miała miejsce uroczysta Msza św. oficjalnie inaugurująca pracę nowej parafii. Parafię pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej ks. bp. Edward Mapunda powierzył ks. Aleksandrowi Manzi. Ceremonię rozpoczęto o godz. 19.00 procesją z kaplicy w domu sióstr do kościoła parafialnego. Uroczystość zgromadziła 900 osób...

Dlatego Msza św. koncelebrowana przez 30 kapłanów, została odprawiona na placu przed kościołem. Oprawę liturgiczną przygotował chór, złożony z sióstr i osób świeckich z Mkiwa i pobliskich miejscowości. Opatrzność czuwała. Deszcz padał do godziny 23.00 poprzedniego dnia, na samą uroczystość niebo się rozchmurzyło, a już po wszystkim ok. godz. 19.00 ponownie zaczęło padać.

Ważnym i wzruszającym momentem było wręczenie ks. Aleksandrowi przez biskupa nominacji na proboszcza oraz symboliczne przekazanie kluczy do kościoła i tabernakulum. Proboszcz dokonał chrztu pierwszych dzieci parafii św. Urszuli.


Rodzina się powiększa

W Tanzanii, w Mkiwa, w naszym domu formacyjnym, 8 grudnia 2021 roku do postulatu zostało przyjętych 7 sióstr, a 17 kandydatek rozpoczęło życie w naszej zakonnej wspólnocie. Jest to dla nas wielką radością i nadzieją.

5 stycznia miało miejsce przyjęcie do nowicjatu pięciu sióstr. Natomiast 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, trzy siostry złożyły pierwsze śluby, na znak których otrzymały krzyż. Tego samego dnia 5 sióstr złożyło profesję wieczystą. Znakiem związania się z Chrystusem na wieczność jest obrączka. Wszystkie siostry otaczajmy szczególną modlitwą.


Siostra adwokat

10 grudnia 2021 roku nasza s. Stella Martini Mlabu złożyła na Uniwersytecie w Dar es Salaam ślubowanie adwokackie. Siostra studiowała prawo w Jordan University College Morogoro. Siostrze Stelli gratulujemy i życzymy światła Ducha Świętego w zadaniach, które podejmie.


Czytany 618 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 luty 2022 10:40