środa, 18 maj 2016 14:34

Konkurs literacki i plastyczny w przedszkolu im. św. Urszuli w Łodzi

Na początku roku przedszkolnego został ogłoszony konkurs literacki oraz plastyczny związany z 150. rocznicą urodzin patronki naszego przedszkola – ze św. Urszulą. Wiele rodzin przedszkolaków zaangażowało się w tworzenie prac konkursowych. Mimo że przeważały dzieła wykonane kredkami, nie zabrakło też oryginalnych pomysłów. Pojawiła się figurka św. Urszuli ze słonecznikowymi guzikami przy habicie, kapliczka Patronki z pięknymi kwiatami czy przedszkole św. Urszuli ze zdjęciami dzieci jednej z grup naszego przedszkola. Obok zaangażowania rodziców, profesjonalnej kreski architektów, szkiców pracowników łódzkiej ASP, widać także pomysłowość dzieci, nieszablonowe myślenie i spontaniczność, czego przykładem jest praca św. Urszuli wśród dinozaurów…

Powstały wiersze, rymowanki, opowiadania, a nawet książeczka ze zdjęciami rodzinnymi i rymowanym opisem. Jeden z rodziców zaskoczył nas łatwością tworzenia, powstało piękne opowiadanie o cudzie, jaki zaistniał za sprawą św. Urszuli. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Prac przyniesiono wiele i każda z nich jest wyjątkowa. Na comiesięcznej Mszy św. 17 kwietnia w kolejną rocznicę urodzin patronki konkurs został rozstrzygnięty. Siostra przełożona Justyna Oleś z radością wręczała nagrody całym rodzinom. Dumni uczestnicy z uśmiechem na twarzy podchodzili po upominki. Św. Urszula jest szczególną postacią, a dzięki temu konkursowi stała się bliższa naszym przedszkolakom i ich rodzinom.

s. Bożena Szalczyńska, Łódź

 

Umieszczamy tu także trzy nagrodzone prace literackie. Pierwsze miejsce zajęło opowiadanie pod tytułem "Wybór".

 

 "Wybór" opowiadanie  "Układanka" wiersz  "Mała biografia" wiersz

Czytany 1929 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 11:19