czwartek, 24 marzec 2016 11:34

Spotkanie wielkanocne w przedszkolu

Święconka Święconka

W naszym przedszkolu w Lublinie przy ul. Orlanda w środę, 23 marca, miała miejsce piękna i podniosła uroczystość: Święconka – Spotkanie Wielkanocne. Zgromadzone wokół uroczystych stołów Maluchy i Starszaki wierszami i pieśniami wprowadziły Rodziców w wydarzenia męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Duża sala, na której odbywało się spotkanie, była udekorowana różnymi ozdobami świątecznymi i pracami wykonanymi przez dzieci...

 

Po zakończonych występach dzieci złożyły obecnemu wśród nas ks. Wojciechowi Kuziole życzenia z okazji dnia kapłaństwa i wręczyły wykonane przez siebie laurki i upominek. Starszaki na ręce s. Przełożonej Beaty Jachymskiej złożyły dla sióstr urszulanek laurkę z barankiem i czekoladowe pisanki.

Po poświęceniu pokarmów przez kapłana i wspólnej modlitwie wszyscy zebrani dzielili się jajkiem i składali sobie życzenia. Słowa ciepłych życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego złożyła także s. Danuta Ciura, dyrektor naszego przedszkola. Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało koszyczek ze słodkimi niespodziankami, wśród których nie zabrakło oczywiści cukrowego baranka.

 

Czytany 2268 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 11:23