piątek, 03 czerwiec 2016 14:44

Uroczystość św. Urszuli i zakończenie Jubileuszu 150-lecia urodzin w Zakopanem

Uroczystą Mszą św. sprawowaną w intencji dziękczynnej za dar osoby św. Urszuli i za Jej duchowe dzieło zakończyliśmy we wspólnocie zakopiańskiej jubileusz 150. rocznicy urodzin św. Urszuli. Wydarzenie to przyciągnęło zarówno tych, którzy na stale są związani z naszą kaplicą, jak i wielu nowych gości, którzy w tym czasie przybywali w okolicy na swoim wypoczynku. Kaplica i przyległe pomieszczenia wraz z tarasem na zewnątrz pomieściły w sumie około 150 osób. Główny celebrans – o. Wiesław Krupiński SJ z Nowego Sącza – w homilii zaznaczył wkład św. Urszuli w życie Kościoła, Jej zaufanie Bogu w trudnościach oraz wolność ducha w tym, co czyniła odczytując z odwagą znaki czasu.

 

Po Mszy św. wszyscy przeszliśmy na teren ogrodu na poczęstunek. Radość spotkania, sympatyczne rozmowy oraz dziękowanie Bogu za duchowe przeżycia i słoneczną pogodę mimo rzęsistego deszczu i wyładowań atmosferycznych dookoła Jaszczurówki. Nie mamy wątpliwości, że na tę chwilę św. Urszula wraz ze Świętymi tego domu, Ojcem Świętym Janem Pawłem II i ks. Jerzym Popiełuszko, rozciągnęli nad nami niebiański parasol.

Warto także wspomnieć, że ważnym duchowym przeżyciem dla naszej wspólnoty jest coroczna procesja Bożego Ciała, która wyrusza z kościoła św. Antoniego – naszej parafii, a kończy się przy ołtarzu na naszym terenie. To tu błogosławi Pan Jezus na cztery strony świata i na naszym podwórku zebrany lud śpiewa uroczyste Te Deum.

siostry z Jaszczurówki

Czytany 839 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 październik 2016 11:26