piątek, 20 maj 2016 14:33

Św. Urszula Patronką Miasta Pniewy - uroczystości 22-29 maja 2016

W najbliższą niedzielę, 22 maja 2016, rozpoczną się w Pniewach obchody z okazji ogłoszenia św. Urszuli Patronką Miasta Pniewy. Tydzień obchodów "otwiera" Gminny Dzień Dziecka. W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim będzie czekało - nie tylko na dzieci - wiele atrakcji, wśród nich najbardziej pewnie wyczekiwany koncert Arki Noego. W poniedziałek, 23 maja,  Pniewianie i wszyscy zainteresowani mają możliwość uczestniczenia w kolejnym wydarzeniu poprzedzającym ogłoszenie św. Urszuli Patronką Pniew - w spotkaniu z Szymonem Hołownią, którego temat brzmi jak zwykle prowokująco i zapowiada bardzo ciekawy wieczór: Czy istnieje życie przed śmiercią? Sama przyszła Patronka zapewne wiele miałaby na ten temat do powiedzenia...

 

W sobotę, 28 maja, po południu Rada Miejska przyjmie na uroczystej sesji uchwałę promulgacyjną. Prelekcja s. Małgorzaty Krupeckiej i koncert chóru Promyki Słoneczne będą uświetniać ten wzniosły akt. Będzie miało miejsce również odsłonięcie tablicy upamiętniającej św. Urszulę - Patronkę Miasta Pniewy. Najważniejszym dniem obchodów jest niedziela, 29 maja 2016, dzień, w którym przypada liturgiczne wspomnienie Świętej. Podczas Mszy św. na pniewskim Rynku, którą będzie celebrował ks. abp Stanisław Gądecki, nastąpi uroczyste ogłoszenie ustanowionej przez Stolicę Apostolską św. Urszuli Ledóchowskiej Patronką Miasta Pniewy. 

Cieszymy się na pełne przeżyć dni, które wszystkich mieszkańców Pniew, gości z bliska i daleka (przyjedzie nawet delegacja z Lipnicy Murowanej), i nas urszulanki niech przybliżą do św. Urszuli i przez Nią do Boga.

Wszelkie szczegółowe informacje
o wydarzeniach w dniach 22-29 maja 2016
oraz informacje o dojazdach i parkingach w Pniewach w dniu 29 maja 2016
znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego:

wydarzenia

ruch drogowy i parkingi w Pniewach w dniu 29 maja

 

Program Gminnego Dnia Dziecka w Zapowiedziach

Czytany 2265 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 maj 2016 13:37