środa, 09 wrzesień 2020 10:19

Pędzę ku wyznaczonej mecie... Relacja z VI Biegu św. Urszuli

Pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. Flp 3,14

Przez ostatnie pięć lat Bieg św. Urszuli odbywał się w Wielkanocny Poniedziałek przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie. W tym roku było inaczej. Ze względu na pandemię koronawirusa biegacze i pasjonaci aktywności ruchowej zebrali się 5 września na terenie Firmy Honda Logistic Center w Pniewach, a zawody podzielono na dwie części...

Przed południem, chwilę po godz. 11.00, wystartowali dorośli w biegu na 10 km i 5 km, nordic walking oraz dogtrekking. Po południu, po godz. 14.00, rywalizowały dzieci i młodzież. Najmłodsi mieli do przebycia dystans 200 m, a najstarsi 2 km.

Wśród uczestników VI Biegu św. Urszuli nie mogło zabraknąć sióstr urszulanek SJK. W marszu nordic walking nasze Zgromadzenie dzielnie reprezentowała s. Bogusława Belok, a siostra nowicjuszka Karolina Sieradzka zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, w biegu na 5 km.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych wyników sportowych i życzymy, aby każdy startujący, wspominając ten czas zmagań, mógł powtórzyć za św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” (2 Tm 4,7)

siostry urszulanki z Pniew
Czytany 485 razy