czwartek, 28 maj 2020 16:05

Poświęcenie figury św. Urszuli w Zakopanem

Poświęcenie figury św. Urszuli w Zakopanem Poświęcenie figury św. Urszuli w Zakopanem

Dnia 24 maja 2020 roku wspólnota sióstr w Zakopanem wraz z matką Beatą Mazur i s. przełożoną Anną Renkiewicz przeżywała dziękczynienie za 100 lat istnienia Zgromadzenia. Były również siostry z Lipnicy Murowanej i Ludźmierza oraz nasze sąsiadki, siostry niepokalanki. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski, ks. abp. Marek Jędraszewski. W homilii podkreślił, że „Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego zrodziło się 100 lat temu z umiłowania Polski i umiłowania Serca Jezusa Konającego...

Te dwie miłości złączyły się ze sobą w życiu św. Urszuli Julii Ledóchowskiej. Te dwie miłości stanowią charyzmat zgromadzenia”.

Po Mszy św. matka Beata z panem Markiem Szalą, projektantem i wykonawcą figury z brązu św. Urszuli, dokonała symbolicznego jej odsłonięcia, a Ksiądz Arcybiskup poświęcił siedzącą na ławeczce figurę św. Matki Urszuli.

Uroczystości uświetniła nam kapela góralska. Mimo przelotnego deszczu i pochmurnej pogody pod Tatrami na Jaszczurówce zakwitły słoneczniki, a serca nasze wypełniła radość i wdzięczność za Zgromadzenie, za św. matkę Urszulę i za wszystkich, których Pan stawia na drogach naszego życia.

siostry z Zakopanego


Czytany 2754 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 maj 2020 16:29