poniedziałek, 09 marzec 2020 16:20

Rekolekcje ze św. Urszulą Ledóchowską w Łodzi

W Parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi w dniach od 1 do 4 marca 2020 roku odbyły się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje na podstawie pism matki Urszuli Ledóchowskiej prowadziła s. Małgorzata Krupecka z Warszawy. Konferencje były głoszone podczas każdej Mszy św. w niedzielę 1 marca oraz o godz. 9.00 i 18.00 od poniedziałku do środy...

Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK, założone przez świętą Urszulę Ledóchowską, obchodzi w tym roku swój jubileusz 100-lecia, który pokrywa się ze 100-leciem powstania archidiecezji łódzkiej. Niemalże od samego początku siostry urszulanki były w niej obecne dzięki zaproszeniu, jakie bp Wincenty Tymieniecki wystosował do matki Urszuli Ledóchowskiej, otoczył opieką, wspierał i błogosławił na realizację trudnych zadań katechetycznych, wychowawczych i charytatywnych.

Jubileusz to wspomnienie minionych lat, a także uroczyste i radosne dziękczynienie Bogu i ludziom za przeżyty czas, za dokonane dzieła, za wszystko, czym nas Pan Bóg obdarzył; za wszystkie widoczne, a czasem niedostrzegalne dla ludzkich oczu łaski, dobrodziejstwa i doświadczenia; za wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne, które wypełniają każde ludzkie życie zarówno życie osobiste, jak i życie wspólnot i społeczeństw, wśród których i dla których żyjemy, pracujemy i które współtworzymy – mówiła w Łodzi m. Andrzeja Górska z okazji jubileuszu 75-lecia Zgromadzenia.

W czasie rekolekcji w Grocie Solnej Sióstr Urszulanek przy Obywatelskiej 60 dostępna była również wystawa o św. Urszuli Ledóchowskiej „Moją polityką jest Miłość”.

s. Janina Sabat


Czytany 552 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 marzec 2020 16:30