wtorek, 10 marzec 2020 09:43

Tworzyć wokół siebie atmosferę szczęścia...

Jubileusz 100-lecia istnienia naszego Zgromadzenia jest okazją do spotkania się i wzajemnego poznania wielu grup laikatu związanych z szarymi urszulankami. W sobotę, 7 marca br., w pniewskim Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej, miał miejsce zjazd współpracowników naszych domów i dzieł. Pomimo siąpiącego dżdżu i zasnutego ołowianymi chmurami nieba atmosfera jubileuszowego spotkania promieniowała ciepłem, radością i optymizmem. Nic w tym dziwnego, bo przecież taka właśnie była św. Urszula…

W uroczystościach wzięły udział osoby związane z naszymi wspólnotami w miejscowościach („od A do Zet”): Augustów, Kazimierz, Lipnica, Łęczyca, Łódź , Otorowo, Ozorków, Ożarów, Pniewy, Poznań, Sieradz, Sokolniki, Syców, Warszawa i Zakopane. Każdej grupie towarzyszyły siostry z danych wspólnot. Razem stanowiliśmy grono ponad 200 osób, a przecież do Pniew przyjechali tylko przedstawiciele ogromnej rzeszy osób świeckich związanych z nami w Polsce i w innych krajach pięciu kontynentów, osób bez których nasza działalność apostolska byłaby w zasadzie niemożliwa.

Program spotkania był dość urozmaicony. Siostra Monika Sztamborska w krótkiej prezentacji przybliżyła codzienne życie i atmosferę domu rodziny Ledóchowskich. W kolejnej prezentacji s. Danuta Sakowicz wskazała na Eucharystię jako źródło światła, sił i odwagi św. Urszuli w podejmowaniu dynamicznego apostolstwa. Głównym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia sprawowana przez ks. Mariana Ciesielskiego, proboszcza z pobliskiego Chrzypska. A na zakończenie porywający serca koncert piosenki dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Marty Szydlik przy akompaniamencie Barbary Krenz oraz przesympatyczny pokaz iluzjonistyczny Łukasza Szydlika. Oczywiście, nie zabrakło jubileuszowego tortu i to w trzech odsłonach – smakach.

Wszyscy uczestnicy podkreślali rodzinną atmosferę i nikt nie chciał wyjeżdżać z Pniew. Dobrze nam u Matki, która kocha każdego i wszystkich jednoczy przy Sercu Jezusa.

s. Danuta Sakowicz

Galeria (podpisy pod zdjęciami pojawiają się w pokazie slajdów):


Czytany 619 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 marzec 2020 10:33