środa, 23 grudzień 2020 07:35

Spotkanie z niewidzialnym Świętym Mikołajem i inne wydarzenia w przedszkolu...

Grudniowe wydarzenia w przedszkolu w Lublinie/ ul. Orlanda

Poniedziałek, 7 grudnia 2020 roku, był bardzo ekscytującym dniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci już od rana oczekiwały Świętego Mikołaja, który już zostawił po sobie mały ślad swojej obecności, a mianowicie dzieci rano znalazły w swoich kapciach cukierki oraz porozwieszane małe czekoladki. Już wiedziały, że Mikołaj szykuje się na spotkanie. Gdy dzieci były na śniadaniu, usłyszały jego dzwoneczek. Gdy wróciły, odkryły z zachwytem w swoich salach przygotowane dla nich oraz dla całej grupy prezenty...
Okazało się, że Mikołaj w tym roku nie spotkał się z dziećmi osobiście, lecz zostawił dla nich list, w którym wszystko wyjaśnił. Dzieciom było troszkę żal, że nie zobaczyły Mikołaja bezpośrednio, jednak bardzo ucieszyły się z otrzymanych podarków. Powiedziały przygotowany wiersz i zaśpiewały piosenki. To był dla wszystkich dzień pełen radości.

Również czwartek, 17 grudnia, był dla dzieci bardzo ważnym dniem, ponieważ od wielu tygodni dzieci ćwiczyły, aby pięknie przedstawić swoim rodzicom jasełka. W tym roku było inaczej niż zwykle, ponieważ rodzice nie mogli być na widowni, przedstawienie zostało nagrane przez tatę jednego z chłopców z grupy Starszaków, a na widowni były obecne dzieci z drugiej grupy oraz personel przedszkola. Najpierw swoje przedstawienie zaprezentowały Maluszki, a następnie Starszaki i Zerówka. Dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki do których pięknie zatańczyły oraz mówiły wiersze o Bożym Narodzeniu. Na pięknie udekorowanej scenie można było zobaczyć Maryję i Józefa, Gwiazdkę, Królów, Pasterzy i Aniołki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w prezentacji swoich ról. Wszystkiemu towarzyszyła świąteczna atmosfera pełna radości i pokoju.
Czytany 954 razy